بازسازی پستان

بازسازی پستان یا عمل انکوپلاستی، نوعی جراحی برای بازگرداندن حجم سینه یا پر کردن آن است. این عمل جراحی بیشتر در مواردی که فرد بعد از ماستکتومی سینه خود را تخلیه می کند، مورد استفاده قرار می گیرد. ماستکتومی یا عمل تخلیه سینه نوعی جراحی برای درمان سرطان سینه پیشرفته است. در گذشته کسانی که تحت این عمل قرار می گرفتند باید با سینه تخلیه شده خود کنار می آمدند، اما امروزه با وجود عمل بازسازی پستان می توانید در همان زمان عمل تخلیه سینه، بلافاصله سینه را بازسازی کنید تا حجم و شکل ظاهری اولیه خودش را از دست ندهد.

بازسازی پستان

انواع انکوپلاستی

انکوپلاستی یا بازسازی پستان را می توان با مواد مصنوعی یا طبیعی انجام داد. در مورد اول از ایمپلنت یا پروتزهایی استفاده می شود که در واقع بسته هایی نرم و پر شده با مواد قلیایی یا ژل های سیلیکونی هستند. این بسته ها برای افزایش دوباره حجم سینه زیر پوست کار گذاشته می شوند. البته می توان به جای استفاده از پروتزهای مصنوعی، از مواد طبیعی مانند بافت طبیعی خود بدن هم برای حجم دهی به سینه استفاده نمود. به این صورت که بافت چربی از ناحیه دیگری از بدن که چربی زیاد دارد برداشته شده، و زیر پوست سینه تزریق می شود. از آنجایی که بافت چربی طبیعی، زنده و بخشی از خود بدن است ممکن است سازگاری بهتری با بافت سینه داشته باشد. همچنین در مواردی که فرد به جای تخلیه کامل سینه از درمان لامپکتومی یا کاهش درصدی سینه استفاده کرده باشد، می توان با عمل بازسازی پستان، حجم ابتدایی را به سینه او بازگرداند.

بازسازی پستان

عوارض انکوپلاستی

گرچه این عمل می تواند جزو جراحی های کم خطر به حساب بیاید، اما به هرصورت مانند هر عمل جراحی دیگری، بی عوارض نیست. عوارض و خطرات باسازی پستان که البته احتمالشان هم کم است، عبارتند از:

  • عفونت در ناحیه عمل
  • درد یا ناراحتی
  • خارش
  • جمع شدن مایع داخلی بدن زیر زخم
  • بی حسی یا مورمور
بازسازی پستان

هزینه بازسازی پستان

عمل بازسازی پستان را هم می توان با اهداف زیبایی انجام داد، هم با اهداف درمانی. چنانچه از این عمل بعد از جراحی ماستکتومی که برای درمان سرطان است استفاده کنید، می توان آن را جزو عمل های زیبایی به حساب نیاورد. جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند، اما اگر هدف از بازسازی سینه درمانی باشد، بسته به شرکت بیمه طرف قرارداد شما، می توانید بخشی از هزینه جراحی را از آنها بگیرید. اما به صورت عمومی عمل انکوپلاستی را نمی شود جزو جراحی های ارزانقیمت به حساب آورد. هرچند هزینه اش آنقدری هم بالا نیست که جزو جراحی های خیلی گران باشد. هزینه این عمل بسته به مرکز مورد انتخاب و دستمزد پزشک جراح متفاوت خواهد بود.

بازسازی پستان

بهترین جراح بازسازی پستان

این عمل را یک متخصص جراحی سینه انجام می دهد. انتخاب پزشک جراح اهمیت بسیار زیادی در نتیجه ای که از عمل می گیرید خواهد داشت. پس در انتخاب درمانگر دقت زیادی به خرج دهید. دکتر امیرپاشا ابراهیمی، متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی پستان، یکی از بهترین جراحان سینه در داخل کشور هستند.

بازسازی پستان
Scroll to Top
اسکرول به بالا