جراح پستان

جراح پستان | چطور یک جراح سینه خوب در تهران پیدا کنیم؟

جراح پستان

شاید این واژه برای خیلی ها واژه مهمی به حساب نیاد. بیشتر از نصف آدمای دنیا هیچ وقت نیازی ندارن تا در مورد یک پزشک متخصص به نام جراح پستان فکر کنن. واقعیت اینه که تو ذهن مردم اهمیت یک جراح پستان شاید خیلی کمتر از اهمیت یه جراح قلب یا مغز باشه. در حقیقت یه جراح مغز و اعصاب یا یه جراح قلب می تونه اونقدر معروف بشه که عملا به یه سلبریتی تبدیل بشه، اما خیلی از پزشکای دیگه، از جمله جراح پستان از این شانس بی بهره هستن.

جراح پستان برای خیلی از مردم یه قهرمان خاموشه. این موضوع شاید خنده دار به نظر برسه اما تا وقتی که کسی به سرطان سینه مبتلا نشه، اهمیت و واقعیت این حرف رو نمی فهمه. وقتی به سرطان پستان مبتلا می شید نه یه جراح مغز و اعصاب معروف می تونه کمکتون کنه، نه یه جراح قلب مشهور. فقط و فقط یک جراح پستان خوب می تونه ناجی شما باشه.

سرطان پستان یکی از شایع ترین بیماری ها یا بهتره بگم سرطان ها در بین خانوم هاست که حدود 30 درصد از زنها در یه برهه از زندگیشون به اون مبتلا می شن. امیدوارم این اتفاق برای هیچکس نیفته، اما فقط اون موقع است که جراح پستان می تونه به یکی از واژه های پر رنگ زندگی تبدیل بشه.

توی این مطلب قصد دارم تا به زبون ساده، مثل خودمون یعنی اونجوری که باید در مورد مسئله مهمی به اسم انتخاب جراح پستان صحبت کنم. مطمئنم چیزایی که توی این مطلب بهشون اشاره می کنم می تونه برای خیلی ها مفید باشه. باهام همراه باشید.

جراح پستان

جراحی سینه

خب بذارید از اول شروع کنیم.

چرا باید سینه رو جراحی کرد؟

واقعیت اینه که کلا دو تا دلیل برای جراحی کردن سینه بیشتر وجود نداره. دو دلیلی که برای عمل کردن همه اندام های ظاهری بدن صدق می کنه. برای اینکه بفهمید دلیل عمل کردن سینه چی می تونه باشه، بهتره به یه نمونه رایج توجه کنید.

 چرا مردم بینی خودشونو عمل می کنن؟

خب خیلی ها بینی شون مشکل داره و برای اینکه وضع تنفسیشون بهتر بشه اینکار رو می کنند. بعضی های دیگه هم بینیشون می شکنه و عملش می کنن تا به حالت اول برش گردونن. و البته آدمای زیادی هم هستن که بینیشون هیچ مشکل خاصی نداره اما ترجیح می دن عملش کنن تا وضعیت ظاهریشون بهتر بشه.

به این مثال عمل بینی توجه کنید چون قراره برای روشن شدن موضوع خیلی ازش استفاده کنم.

در مورد سینه هم دقیقا همینطوره. خیلی ها هستن که سینه هاشون مشکل داره. مثلا دچار افتادگیه یا بیماری خاصی توی سینه دارن که گرچه اونقدرا وخیم نیست اما ترجیح میدن درمانش کنن تا وضعیت راحتیشون بهتر بشه. از طرف دیگه خیلی ها هستن که به جراحی کردن سینه نیاز دارن. چون مشکل جدی توی سینه شون وجود داره که حتما باید درمان بشه وگرنه سلامتیشون یا بهتره بگیم جونشون به خطر میفته. بله، از سرطان سینه حرف می زنم.

و البته خب خیلی های دیگه هم هستن که سینه شون هیچ مشکل یا بیماری خطرناکی نداره و فقط ترجیح می دن با انجام دادن عمل زیبایی سینه که البته به اون ماموپلاستی می گن فقط ظاهر سینه های خودشون رو تغییر بدن تا به اندام زیباتری دست پیدا کنن.

اما یه سوال:

مردم چرا وقتی می خوان بینی خودشون رو عمل کنن همه تلاششون رو می کنن تا بهترین جراح بینی رو پیدا کنن؟

خب یه جراح بینی بد می تونه زیبایی ترکیب بندی صورت شما رو کاملا از بین ببره. نه تنها کاری نمی کنه تا ظاهرتون بهتر بشه یا مشکل بینی تون حل بشه، بلکه وضعیت رو بدتر می کنه. کم نیستن آدمهایی که عمل زیبایی بینی انجام دادن اما دچار مشکلات تنفسی شدن. یا کسایی که بینی شون شکسته و برای درمان عملش کردن اما بعد از عمل دیدن یه بینی بی ریخت روی صورتشون نشسته.

پس طبیعیه که کسی دنبال یه دکتر ارزون که کارش بد هم نیست نباشه و همه دنبال بهترین جراح بینی می گردن.

خب این وضعیت چرا نباید در مورد عمل جراحی صدق کنه؟

بهترین جراح پستان کسیه که می تونید با اعتماد کامل بهش مراجعه کنید. حالا قصدتون از عمل کردن سینه هرچیزی که باشه. یعنی اگه مثلا دوست دارید عمل زیبایی انجام بدید، می تونید مطمئن باشید که به سلامت سینه های شما آسیبی وارد نمی شه، یا اگه می خواید عمل درمانی انجام بدید می تونید نگران وضعیت ظاهری سینه هاتون نباشید.

واقعیت اینه که پیدا کردن یک جراح پستان خوب به اندازه پیدا کردن یه جراح بینی خوب سخت نیست. تعداد جراحی های پستان که سالانه توی دنیا انجام می شه خیلی کمتر از عمل های بینیه. پس طبیعتا تعداد متخصصای فلوشیپ جراحی پستان هم کمتره. و این یعنی دایره جراحای خوبی که باید مورد تحقیق و بررسی بیمار قرار بگیرن زیاد نیست. البته این جراحان هم خوب و بد دارن، اما راستش تعداد جراحان سینه خوب داخل کشورمون زیاد نیست. یعنی جراحایی که فوق تخصص جراحی سینه دارن و کاملا تو این زمینه حرفه ای هستن.

جراح پستان

بهترین جراح پستان

جراحی کردن سینه عملیه که تا الان الزما متخصصان جراحی سینه اون رو انجام نمی دادن. در خیلی از موارد پزشکای متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی پلاستیک بودن که انواع جراحی سینه رو برای مردم انجام می دادن. خب مشکلشون چی بود؟

اینکه یه متخصص جراحی عمومی هرچقدر هم که بتونه خوب سرطان سینه رو درمان کنه، اونقدرها در مورد زیبایی شناسی اندام ظاهری اطلاعات نداره که یه جراح پلاستیک داره. و بر عکس یه جراح پلاستیک اونقدرها از وضعیت عمومی سلامت سینه آگاهی نداره. پس طبیعیه که شانس بیمار شدن یا عوارض سلامتی بعد از عمل زیبایی سینه که توسط یه جراح پلاستیک انجام می شه بالا می ره، و شانس خراب شدن ظاهر سینه بعد از عمل شدن اندام پستان توسط یک متخصص جراحی عمومی هم زیاد می شه.

درست مثل اینکه بینی شکستتون رو بدید دست جراحی که فقط بلده راه های تنفسی رو باز نگه داره اما چیزی از ظاهر زیبای بینی نمی دونه، یا اینکه بخواید عمل زیبایی بینی رو پیش دکتری انجام بدید که شاید بتونه بینی زیبایی به شما تحویل بده اما ممکنه مشکل تنفسی براتون درست کنه.

 

بهترین فلوشیپ فوق تخصص جراحی پستان

خوشبختانه در مورد جراح پستان توی کشور اتفاقات خوبی افتاده. مدتی میشه که چندتا پزشک با مدرک فوق تخصصی فلوشیپ جراحی پستان داخل کشور شروع به فعالیت کردن. این رشته به صورت تخصصی تقریبا جدیده و اغلب هم خارج از ایران تدریس می شه. به خاطر همین هم هست که تعداد فوق تخصص های جراحی سینه توی ایران زیاد نیست. این یه مزیت بزرگ داره و یه عیب بزرگ.

مزیتش اینه که شناختن بهترین جراح پستان در تهران و ایران زیاد سخت نخواهد بود. چون گزینه ها کم هستن. ولی بدیش از اون طرف در اینه که چون تعدادشون کمه ممکنه یه مقداری سخت بتونید وقت ازشون بگیرید. البته به این نکته اشاره بکنم که چون سرطان پستان یه بیماری جدیه که هرچه زودتر باید درمان بشه، نگران وقت تلف کردن جراحی که انتخابش می کنید نباشید.

البته این موارد تا وقتی صادقه که تصمیم عاقلانه ای بگیرید و برای انجام هر نوع جراحی سینه به یه فوق تخصص جراحی پستان خوب مراجعه کنید. و گرنه همون قضیه جراح عمومی و جراح پلاستیک پیش میاد.

جراح پستان

دکتر فوق تخصص جراحی سینه

انتخاب کردن بهترین جراح سینه فقط و فقط به خودتون بستگی داره. درسته که تعداد فوق تخصص های جراحی سینه داخل کشور زیاد نیست، اما این به معنی اون نیست که همه اونها گزینه مناسبی برای شما هستن. کیفیت و سبک کار هرکدوم از اونها هم با هم فرق می کنه. خوبیش اینه که چون تعدادشون کمه زودتر می تونید تحقیقاتون رو به انجام برسونید.

فریب هیچ تبلیغی رو هم نخورید. تنها راهش اینه که هرچه سریعتر از فوق تخصص هایی که پیدا می کنید وقت بگیرید، به ملاقاتشون برید و خودتون باهاشون صحبت کنید. ببینید که تجربه کدوم بیشتره؟ کدوم یکی به نظر اطلاعات، دانش و تحصیلات بهتری داره؟ چندتا مورد جراحی موفق داشتن؟ اجازه می ده نمونه ای از جراحی موفقش رو ببینید یا با بیمارای قبلیش صحبت کنید؟ حس کلی خودتون نسبت بهش چطوره؟ می تونید بهش اعتماد داشته باشید؟

همه اینا رو بررسی کنید تا بتونید بهترین جراح پستان مخصوص خودتون رو پیدا کنید. یه نقطه شروع خوب هم اینه که با یه اسم آغاز کنید. یکی از بهترین جراحان پستان داخل کشور دکتر امیرپاشا ابراهیمی هستن که مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان دارن و سابقه خوبی در انجام دادن انواع جراحی های سینه داشتن.

دکتر ابراهیمی رو معرفی کردم نه برای این که بگم بهترینه، بلکه یکی از بهترین هاست. اگه هدفتون از دنبال کردن این مقاله اینه که یه جراح سینه خوب پیدا کنید، دکتر ابراهیمی می تونه یه فوق تخصص عالی برای شروع تحقیق ها و بررسی هاتون باشه. می تونید همین الان با مطب ایشون تماس بگیرید یه قرار بذارید تا در مورد انتخابشون تصمیم بگیرید.

اطلاعات مطب و نوبت دهی

جراحی سینه بحث گسترده ایه و من تصمیم دارم خیلی خلاصه در مورد همه ابعاد اون با شما صحبت کنم. اگه تا اینجا مطلب رو دنبال کردین بهتون بگم که این مطلب هنوز ادامه داره. اگه چند روز دیگه دوباره به همین سایت مراجعه کنید مطالب جدیدتری رو که در مورد انواع عمل های جراحی پستان براتون می نویسم پیدا می کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا