جراحی سینه

گزینه های جراحی سینه | انواع ماموپلاستی

انواع ماموپلاستی

سه دسته کلی جراحی روی سینه (که ماموپلاستی نیز نامیده می شود) انجام می شود. انواع ماموپلاستی شامل ماموپلاستی افزایشی یا عمل جراحی بزرگ کردن سینه، ماموپلاستی کاهنده یا عمل کوچک کردن سینه، و ماموپلاستی ترمیمی، درمانی یا بازسازی سینه است. در ادامه این مطلب درباره هر یک از انواع ماموپلاستی به طور مفصل شرح داده ایم.

ماموپلاستی چیست؟

انواع ماموپلاستی: عمل بزرگ کردن سینه (ماموپلاستی تقویت کننده)

جراحی زیبایی پستان
ماموپلاستی افزایشی

یکی از انواع ماموپلاستی، جراحی بزرگ کردن سینه است که به منظور افزایش ظاهر، اندازه و چاک سینه زنان انجام می شود. خانم ها به دلایل مختلف از جمله کوچک بودن اندازه سینه ها، عدم تقارن در اندازه سینه های شان، و یا تمایل به بزرگ شدن سینه ها بعد از بارداری، جراحی بزرگ کردن سینه را در نظر می گیرند.

عمل بزرگ کردن سینه به واسطه ایمپلنت هایی انجام می شود که در زیر ماهیچه یا بالای ماهیچه پستان قرار می گیرد. برش را می توان در زیر بغل، آرئولا (ناحیه اطراف نوک سینه) یا چین زیر سینه قرار داد. به طور کلی، عمل بزرگ کردن سینه ها یک روشه کم تهاجمی است. برای این نوع ماموپلاستی که برش در زیر بغل ایجاد می شود، ممکن است در حین عمل از آندوسکوپ (لوله نازک با دوربین کوچک دارای نور) استفاده شود.

عوارض ماموپلاستی چیست؟

جنس پروتز سینه

ایمپلنت های سینه از یک پوسته سیلیکونی پر شده با ماده سالین (محلول آب نمک) یا ژل سیلیکون تشکیل شده است. زنان با نصب ایمپلنت های آزمایشی اندازه دلخواه خود را تعیین می کنند. در حال حاضر، ایمپلنت های سالین و ایمپلنت های سیلیکونی به صورت نامحدود استفاده می شوند.

ماموپلاستی افزایشی یک روش نسبتاً ساده است. اما مانند هر عمل جراحی دیگر، برخی عدم قطعیت و خطرات نیز از آن انتظار می رود. نگرانی ها و انتظارات خود را بدانید. مزایا، خطرات و جایگزین ها را مرور کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با دکتر امیرپاشا ابراهیمی مشورت کنید.

 

انواع ماموپلاستی: عمل کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهنده)

ماموپلاستی کاهنده
جراحی ماموپلاستی کاهنده

جراحی کوچک کردن سینه یکی دیگر از انواع ماموپلاستی است که اغلب در زنانی با سینه های بزرگ و سنگین انجام می شود که مشکلات قابل توجهی از جمله گردن درد، کمر درد و بی حسی یا ضعف ناشی از وزن سینه ها را تجربه می کنند. در طی این جراحی، پوست، چربی و بافت اضافی پستان برداشته می شود.

پس از جراحی، کاهش سایز و حجم سینه می تواند باعث تغییر در حس پستان و همچنین عدم توانایی در شیردهی شود.

پس از جراحی کوچک کردن سینه، اکثر زنان از علائم ناشی از داشتن سینه های بزرگ رهایی پیدا می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، مقاله جراحی کوچک کردن سینه را مطالعه کنید.

 

انواع ماموپلاستی: عمل بازسازی سینه (ماموپلاستی ترمیمی)

بهترين جراح سينه در تهران
عمل بازسازي سينه

یکی دیگر از انواع ماموپلاستی، جراحی بازسازی سینه است که اغلب در زنانی که تحت عمل جراحی ماستکتومی قرار می گیرند به عنوان درمانی برای سرطان سینه انجام می شود.

 

 

این روش ظاهر، خط و حجم سینه را به اندازه دلخواه بازسازی و ترمیم می کند. نوک پستان و آرئولا نیز بازسازی می شوند. معمولاً هنگامی که عصب های حسی یا غدد و مجاری شیری برداشته شوند یا به طور قابل توجهی آسیب ببینند، حس طبیعی پستان و عملکرد طبیعی آن، مانند شیردهی قابل برگشت نخواهد بود.

ظاهر، کانتور و حجم سینه را می توان با استفاده از ایمپلنت یا بافت خود بدن بازسازی کرد. در صورت استفاده از ایمپلنت، اندازه ایمپلنت متناسب با سینه دیگر خواهد بود. در صورت امکان، ایمپلنت زیر عضله سینه قرار می گیرد. سینه را می توان با استفاده از بافت خود بدن نیز بازسازی کرد. گاهی اوقات می توان از قسمتی از دیواره تحتانی شکم استفاده کرد. سایر گزینه های بافتی برای بازسازی اتولوگ (با استفاده از بافت بدن) عضله و پوست یا چربی کمر و ماهیچه باسن است. گاهی اوقات برای ایجاد تقارن با سینه تازه بازسازی شده، نیاز به جراحی روی سینه طبیعی نیز وجود دارد.

بازسازی سینه را می توان در هر زمان پس از انجام ماستکتومی انجام داد. این روش تاثیری در عود سرطان ندارد و به نظر نمی رسد که بر چکاپ های دوره ای سرطان تأثیر بگذارد. با این حال، در مورد خودآزمایی سرطان سینه به شما آموزش داده می شود و برای ملاقات های پیگیرانه معمول جهت چکاپ برنامه ریزی می شود.

 

انواع ماموپلاستی: لیفت سینه (ماستوپکسی)

بالا كشيدن سينه
جراحی ماستوپکسی

در برخی از زنان، پوست آنقدر قوی یا مقاوم نیست که بتواند وزن سینه را تحمل کند و باعث افتادگی سینه می شود. در نتیجه این وضعیت، که پتوز نامیده می شود، پوست زیادی در مقایسه با بافت سینه وجود دارد. از اینرو برای لیفت کردن سینه، پوست اضافی باید برداشته شود که به جراحی ماستوپکسی موسوم است. در این عمل جراحی چندین روش مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از:

  • الگوی وایز. برشی به شکل لنگر در اطراف قفسه سینه ایجاد می شود و زیر سینه امتداد می یابد.
  • لجور (LeJeour ). برشی در اطراف آرئولا ایجاد می شود و پایین می رود.
  • دونات یا پری-آرئولار. برشی فقط در اطراف آرئولا ایجاد می شود.

این جراحی تا حدی شامل تشکیل اسکار دائمی می شود، اما محصولاتی در دسترس هستند که ممکن است در به حداقل رساندن ظاهر اسکار ها کمک کنند.

 

هزینه ماموپلاستی

دکتر ماموپلاستی در تهران
بهترین دکتر ماموپلاستی در تهران

قانون ایجاب می کند که بیمه پس از جراحی ماستکتومی برای درمان سرطان، بازسازی پستان را تحت پوشش قرار دهد. با این حال، از آنجایی که این یک عمل زیبایی است، باید با شرکت بیمه خود جزئیات آن را بررسی کنید و در مورد قیمت ماموپلاستی و هزینه های مربوطه با پزشک خود صحبت کنید.

بهترین جراح ماموپلاستی را خودتان مشخص می کنید!

مهم است که بدانید اگر تحت جراحی سینه قرار می گیرید، حال چه به عنوان یک عمل زیبایی و چه به عنوان بازسازی، حق بیمه درمانی تان به چه صورت خواهد بود. در برخی موارد، ممکن است از پوشش بیمه در آینده نیز محروم باشید. اگر به دلیل اهمال و اطلاعات ناکافی هزینه جراح را به صورت آزاد پرداخت کنید، این امکان وجود دارد که شرکت های بیمه هزینه آن را پوشش ندهند.

 

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران | بهترين جراح سينه در تهران

بهترين جراح سرطان سينه در تهران
بهترين جراح سينه در تهران

چنانچه به دنبال بهترین جراح سينه در تهران هستید، به شما دکتر امیرپاشا ابراهیمی دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، فلوی رسمی جراحی پستان (سرطان و زیبایی) از دانشگاه علوم پزشکی تهران، از اعضای زبده تیم به آیند را معرفی می کنیم.

برای مشاوره با ایشان لطفا کلیک کنید.

تندرست باشید.

منبع: webmd

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا