ماموپلاستی کاهشی

ماموپلاستی کاهشی | کوچک کردن سینه

ماموپلاستی کاهشی یا کوچک کردن سینه

برخی از خانم ها به دلیل بزرگ بودن سینه، از جمع دوری می‌کنند، نسبت به انجام فعالیت‌های ورزشی محدود می‌شوند و هنگام راه رفتن، با قوز کردن و حالت خمیده، سعی می کنند که بزرگ بودن سینه های خود را بپوشانند که این حالت به مرور زمان، فرد را دچار مشکل اسکلتی می‌کند. همچنین بزرگ بودن پستان و وزن زیاد آن سبب افتادگی سینه‌ها می‌گردد که این امر به مرور زمان، درد در ناحیه‌ی کمر، گردن و شانه را ایجاد می‌کند که می تواند به سلامت جسمی و روحی آن ها آسیب وارد کند.
در حال حاضر عمل ماموپلاستی کاهشی که توسط پزشک جراح انجام می شود برای افرادی که دارای سینه های بزرگ هستند و از بزرگی سایز سینه خود رنج می برند انجام می شود.
با انجام عمل ماموپلاستی و لیفت سینه می توان سینه ها را به سمت بالا کشید و فرم و ظاهر مناسب را برای آن ها به ارمغان آورد. ماموپلاستی می تواند باعث تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس در بانوان شود. با ما همراه باشید تا عمل ماموپلاستی کاهشی را بیشتر بشناسید.

فیلم جراحی ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی کاهشی چیست و چگونه انجام می شود؟

ماموپلاستی کاهشی یا کوچک کردن سینه، برای خانم هایی که از بزرگ بودن بیش از حد سینه‌های خود رنج می‌برند، نوعی جراحی پرطرفدار محسوب می‌شود. عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی، نوعی جراحی ترمیم پستان است که برای کاهش سایز و متناسب کردن فرم سینه انجام می‌شود. در این جراحی علاوه بر کوچک کردن پستان، در صورت وجود افتادگی و یا عدم تقارن در پستان‌ها و نوک سینه، این مورد نیز اصلاح می‌گردد.
کوچک کردن سینه یا کاهش سایز سینه، علاوه بر جنبه زیبایی در برخی افراد جنبه درمانی دارد؛ یعنی برای کاهش درد و رفع مشکلات حرکتی، انجام می‌شود. افزایش سایز سینه ها از یک حد نرمال که بگذرد، مشکلاتی را ایجاد می‌کند و غیر قابل تحمل می‌شود.

 در طول عمل ماموپلاستی، جراح با برداشتن بافت اضافی سینه، غدد، چربی و همچنین پوست اضافی، اندازه سینه را کاهش می دهد. در واقع جراح متخصص با انجام چند برش خاص دور و زیر هاله سینه و جدا کردن بخش‌های اضافی، هم سینه را کوچک می‌کند و هم با تغییر جای نوک و هاله سینه، فرم پستان‌ها را به حالت طبیعی برمی‌گرداند. علاوه بر کاهش حجم سینه، این روش سینه ها را بالا می برد تا تناسب را در بدن ایجاد کند. طبق بررسی های انجام شده اکثر زنانی که جراحی کوچک کردن سینه انجام داده اند، از نتیجه عمل رضایت دارند.

فیلم ماموپلاستی کاهشی 

عمل کوچک کردن سینه آقایان یا ژنیکوماستی

مردان نیز می توانند برای کوچک کردن سینه اقدام کنند. در برخی مردان سینه ها به صورت غیرطبیعی بزرگ می شود به طوری که شبیه سینه های زنان می شود. با جراحی ژنیکوماستی اندازه سینه ها کاسته می شود و افتادگی سینه ها برطرف می شود و اندام متناسب و شکل طبیعی به سینه ها باز می گردد.

 دلایل بزرگ شدن اندازه سینه

عوامل زیادی می تواند باعث بزرگ شدن و افتادگی سینه در بانوان شود.

 • اضافه وزن که با افزایش میزان چربی در بافت سینه همراه است.
 • مصرف برخی داروهای هورمونی مانند قرص‌های ضد بارداری که با تغییر در میزان هورمون‌های زنانه باعث تحریک بافت‌های سینه و افزایش اندازه آن‌ها می شود.
 • دوران بارداری و شیردهی که به طور طبیعی باعث افزایش سایز سینه می شود.
 • یائسگی نیز با افزایش میزان چربی در بافت سینه و بزرگ شدن آن همراه است.
 • مسائل ژنتیکی و ارثی

همچنین عدم تقارن در سینه‌ها و کوچک و بزرگ بودن آن‌ها نیز با ماموپلاستی کاهشی قابل اصلاح است. با این حال کوچک کردن سینه، عمل جراحی است که حتما باید با مشورت پزشک متخصص و آگاهی از تغییرات پس از عمل، انجام شود.

 هدف از کوچک کردن سینه رسیدن به اندازه متناسب آن با بدن شماست. جراحی کوچک کردن سینه، عمل زیبایی حساسی است که نتیجه مطلوب آن، بستگی به تبحر پزشک دارد.

ماموپلاستی کاهشی

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی ماموپلاستی کاهشی هستند؟

بزرگ بودن بیش از اندازه سینه، معمولا مشکلات بسیاری را برای فرد به‌ وجود می‌آورد. وجود یک یا چند مورد از این مشکلات می‌تواند فرد را به گزینه مناسب برای انجام ماموپلاستی کاهشی تبدیل کند:

 • سوزش پوست سینه
 • دردهای عصبی
 • مشکلات در پوشیدن لباس
 • درد گردن و شانه به دلیل وجود فشار غیر متعارف
 • محدودیت در حرکت و ورزش به دلیل بزرگی سینه‌ها
 • عدم تقارن در اندازه سینه‌ها و کوچک و بزرگ بودن آنها
 • ظاهر نامناسب و کاهش اعتماد به نفس شخص به دلیل اندازه بزرگ سینه‌ها
 • افرادی که از سلامتی کامل جسمی و روحی برخوردار باشند و بتوانند با در نظر گرفتن معایب و مزایای عمل جراحی، انتخابی عاقلانه داشته باشند.
 • بانوانی که دوره‌ی بارداری و شیردهی را سپری کرده‌اند و همین امر، موجب افتادگی و افزایش سایز سینه‌های آن‌ها شده است.

در صورت وجود مشکلات و بیماری‌های زیر نیز انجام عمل کوچک کردن سینه برای فرد ممنوع می‌باشد:

 • مشکلات قلبی و عروقی و همچنین دیابت
 • وجود هرگونه بیماری در ناحیه سینه
 • اضافه وزن بسیار بالا

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با بهترین متخصص جراح سینه، دکتر امیرپاشا ابراهیمی داشته باشید.

اقدامات لازم قبل از عمل ماموپلاستی

مهم‌ترین نکته در جراحی کوچک کردن سینه، بعد از مهارت جراح، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل است. در جلسه مشاوره، حتما پزشک را از سوابق بیماری خود سابقه مصرف دارو، جراحی، ابتلا به بیماری‌های خاص و… مطلع نمائید. پزشک ابتدا سینه شما را بررسی می‌کند تا به شما بگوید، امکان چند سایز کاهش بدون عوارض جانبی وجود دارد و سوالاتی از شما می پرسد تا از سایز سینه‌ای که مدنظرتان است، مطلع شود. در جلسه مشاوره پزشک به تمامی سوالاتی که ذهن شما را درگیر کرده‌ است زمان بهبودی، جای بخیه‌ها روی بدن، دوران نقاهت و… پاسخ خواهد داد. پزشک در جلسه مشاوره، شما را از این مراقبت‌ها آگاه می کند تا با اطلاع از آن، به بهترین نتیجه دست یابید.
قبل از جراحی باید آزمایش‌هایی انجام دهید که پزشک با اطمینان از شرایط جسمی شما، برای جراحی تصمیم بگیرد. آزمایش خون و تاییدیه پزشک متخصص قلب، از رایج‌ترین تاییدیه‌های قبل از عمل کوچک کردن سینه است.

نتایج جراحی کوچک کردن سینه نیز بسته به فرم و ویژگی‌های بدن هر فرد و همچنین تکنیک به‌کار رفته، متفاوت است.

پیش از جراحی باید به چند نکته توجه داشته باشید:

 • صبح روز جراحی ناشتا باشید.
 • شب پیش از جراحی به حمام بروید.
 • روز جراحی، یک نفر همراه داشته باشید.
 • از مصرف داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید.
 • یک هفته قبل از جراحی مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید.

مراقبتهای بعد از جراحی کوچک کردن سینه

مراقبت‌های پس از عمل ماموپلاستی کاهشی

پس از جراحی به توصیه‌های پزشک جراح خود به دقت عمل کنید. با انجام مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی بعد از شش ماه، به بهترین نتیجه دست خواهید یافت. رعایت موارد زیر را فراموش نکنید:

 • تا 6 هفته پس از عمل نباید شنا کرد.
 • تا چند روز نباید رطوبت به محل زخم ها برسد.
 • فرد می تواند پس از یک ماه رابطه جنسی داشته باشد.
 • تا چند هفته نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفت.
 • داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک حتما مصرف کنید.
 • از مصرف هر گونه دارو به صورت خودسرانه خودداری فرمائید.
 • همیشه جای زخم را خشک نگه دارید و بخیه‌ها را دستکاری نکنید.
 • از خوردن داروهای ضد انعقاد خون خودداری شود؛ زیرا احتمال خونریزی را در افراد افزایش می‌دهد.
 • تا سه روز پس از جراحی حمام نروید و بعد از این مدت باید با آب ولرم و بدون مواد شوینده استحمام انجام شود.
 • از انجام هرگونه فعالیت سنگین و حرکت دادن دست که به سینه‌ها فشار وارد کند (حتی رانندگی کردن) خودداری کنید.
 • استعمال دخانیات و الکل روند بهبودی را کند کرده و دوره‌ی نقاهت بیمار را طولانی می‌کند. به همین دلیل، فرد باید مدتی قبل و بعد از جراحی، از مصرف دخانیات اجتناب کند. همچنین، کشیدن سیگار، احتمال بروز عوارض جراحی را افزایش می‌دهد.
 • بیمار بعد از گذشت چند روز و کاهش درد ناشی از جراحی، می‌تواند پیاده‌روی آرام و سبک را آغاز کند. پیاده‌روی سرعت گردش خون را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود درد و تورم ناشی از عمل کاهش یابد.
 • افرادی که جراحی ماموپلاستی انجام می‌دهند، باید از استراحت مطلق بعد از عمل خودداری کنند؛ زیرا عدم فعالیت بدن، احتمال لخته شدن خون را افزایش می‌دهد و این امر تورم و کبودی را تشدید می‌کند.

عفونت بخیه ماموپلاستی نی نی سایت

بیمار در هفته‌ی اول پس از جراحی، روزانه به طور مرتب باید محل زخم را ضدعفونی کند و به طور مداوم پانسمان را عوض کند تا از بروز عفونت جلوگیری شود. برای جلوگیری از بروز عفونت در محل زخم، باید آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک را به صورت منظم مصرف کنید.

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

پس از انجام جراحی ماموپلاستی فرد باید حتما به پشت بخوابد. از خوابیدن روی پهلو و شکم در دوران نقاهت خودداری شود، زیرا فشار بر روی سینه‌ها، ممکن است به بافت سینه‌ فشار وارد کند و یا عدم قرینگی در سینه‌ها را به وجود آورد. همچنین، هنگام خواب باید از دو بالش در زیر سر خود استفاده نمایید؛ زیرا این کار تورم و درد را تا میزان مشخصی کاهش می‌دهد.

بنابراین باید از ایجاد فشار بر روی سینه‌ها جلوگیری کرد تا نتیجه‌ی ایده آل از جراحی حاصل شود و سینه در بهترین وضعیت خود تثبیت گردد.

سوتین ماموپلاستی چیست؟

استفاده از سوتین مخصوص، یکی از مهمترین مراقبتهای بعد از ماموپلاستی کاهشی است که بسیار حائز اهمیت است. در چهار هفته‌ی اول پس از جراحی، باید به صورت مداوم و بیست و چهار ساعته از گن کششی مخصوص (سوتین طبی) استفاده شود.
استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی سینه، کمک می‌کند تا سینه، فرم بهتری بگیرد.

پس از عمل ماموپلاستی چی بخوریم؟

رژیم غذایی خود را با مایعات شروع کنید تا آب از دست رفته بدن جبران شود. نوشیدن آب و مایعات فراوان در دوره‌ی نقاهت، میزان هیدراته شدن بدن را بالا برده و در بهبود شرایط بیمار بسیار موثر است. همچنین، خوردن مایعات، سرعت گردش خون را افزایش داده و سبب می‌شود که مواد اضافی زودتر از بدن بیمار دفع شود که این امر موجب کاهش تورم می‌گردد.
بیمار باید مصرف غذاهای چرب، پرنمک و پرادویه را در رژیم غذایی تا حد ممکن کاهش دهد. خوردن غذاهای چرب ممکن است در روند بهبودی اختلال ایجاد کند. همچنین برای جلوگیری از تورم بیشتر در محل جراحی، میزان نمک را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.
میوه‌ی آناناس در بهبود زودتر جای جراحی موثر است.

انواع برش در ماموپلاستی کاهشی

انواع برش جراحی در ماموپلاستی کاهشی

کوچک کردن سینه با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. بسته به وضعیت بدنی فرد و تکنیک به‌کار رفته، ماموپلاستی کاهشی معمولا بین ۲ تا ۴ ساعت زمان نیاز دارد. جراحی کوچک کردن سینه، با دو یا سه برش انجام می‌شود که یکی از آن‌ها دور نیپل (هاله سینه) و سپس از زیر هاله پستان تا چین زیر سینه یک برش عمودی زده می‌شود و برش آخر، زیر چین سینه به صورت افقی ایجاد می‌شود که اصطلاحاً به آن، برش T می‌گویند. اما ممکن است پزشک جراحی را فقط با برش نیپل و برش عمودی انجام دهد که با این تکنیک فقط در دو ناحیه سینه بخیه خواهید داشت. در صورت نیاز، یک برش افقی نیز در ناحیه چین زیر سینه ایجاد می‌شود.

جراح پس از باز شدن سینه، بافت‌ها و غدد اضافی، چربی و پوست اضافه را برمی‌دارد. معمولا در سینه‌های بزرگ، نوک و هاله سینه دچار افتادگی است که جراح آن را به محل مناسب و طبیعی خود برمی‌گرداند. البته پزشک سعی می کند ارتباط خونی و پیوند نوک سینه با بافت سینه قطع نشود. سپس پوست سینه دوباره بخیه می‌خورد و پانسمان می‌شود. امروزه، بیشتر بخیه‌هایی که در جراحی زده می‌شود، قابل جذب می‌باشد و نیازی به کشیدن ندارد.

دوران نقاهت بعد از عمل كوچك كردن سينه نی نی سایت

دوره‌ی نقاهت بعد از کوچک کردن سینه‌ها تأثیر مستقیمی بر نتیجه‌ی جراحی می‌گذارد. به همین دلیل، رعایت کامل نکاتی که پزشک بیان می‌کند و انجام مراقبتهای بعد از ماموپلاستی سبب می‌شود که روند بهبودی با سرعت بیشتری انجام شود و همچنین، خطرات و عوارض عمل ماموپلاستی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

در دوره‌ی نقاهت از دستمال و حوله‌ی تمیز، تیشرت و بلوز راحت که فشاری به بافت‌های سینه وارد نکند و پمادها و کرم‌های مخصوص که توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود، استفاده کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل از قبیل قرمزی، خونریزی غیرطبیعی، کبودی و تورم حتما به پزشک مراجعه شود.

مدت زمان بهبودی بعد از عمل ماموپلاستی کاهشی چقدر است؟

دوره‌ی نقاهت برای افراد مختلف، متفاوت است و سرعت بهبودی و ترمیم زخم‌های حاصل از عمل جراحی، به میزان توانایی بدن آن‌ها بستگی دارد. عموما، بعد از گذشت دو هفته از انجام جراحی، فرد می‌تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد و به محل کار خود بازگردد؛ اما در برخی افراد مشاهده می‌شود که برای بازگشت به زندگی روزمره، به یک ماه زمان نیاز دارند. معمولا دوره نقاهت جراحی ماموپلاستی بین 7 تا 14 روز است و بهبودی کامل پس از کوچک کردن سینه معمولاً حدود 8 تا 10 هفته طول می‌کشد.

در تاریخ‌های مشخص شده، بیمار برای انجام معاینات و بررسی‌های لازم به پزشک مراجعه کند تا روند بهبودی او مورد بررسی قرار گیرد. نتیجه نهایی عمل ماموپلاستی بلافاصله بعد از جراحی مشخص نمی شود. بنابراین بهتر است قضاوت نهایی به بعد از دوره نقاهت موکول شود.

آیا عمل کوچک کردن سینه درد دارد؟

پس از عمل، وجود درد و احساس کوفتگی در ناحیه سینه طبیعی است. با مصرف مسکن درد کاهش می‌یابد و پس از چند هفته کاملا رفع می‌شود. البته میزان درد، به آستانه تحمل هر شخص بستگی دارد. اما در مجموع، اغلب افراد بعد از جراحی، درد شدیدی تجربه نمی‌کنند.

همچنین ممکن است فرد در ناحیه ی تحت درمان خارش و خشکی احساس کند. این نشانه‌ای از ترمیم زخم‌های حاصل از جراحی است و یک امر طبیعی است. برای جلوگیری از خشکی پوست می توان از لوسیون های مخصوص استفاده کرد، به شرطی که با محل زخم ها تماس نداشته باشد.

ورم بعد از عمل کوچک کردن سینه

بعد از جراحی کوچک کردن سینه، تورم و کبودی کاملا طبیعی است که با گذشت زمان از بین می رود. این ورم، ممکن است باعث شود فرم سینه‌تان چندان دلخواه نباشد، اما نگران نباشید. بعد از کاهش تورم، سینه به فرم ایده‌آل شما نزدیک می‌شود. در بیشتر مواقع، دو ماه ابتدایی بعد از انجام جراحی، تورم در شدیدترین حالت خود است و با گذشت زمان، به مرور کاهش پیدا می‌کند.

بیمار باید از کمپرس یخ و سپس، گرم استفاده کند، زیرا به درمان کبودی و تورم بیمار کمک می‌کند، اما باید به این نکته توجه داشت که سینه‌های بیمار تا مدتی پس از جراحی، بی‌حس می‌باشد. به همین دلیل، نباید در استفاده از کمپرس یخ و گرم زیاده روی کرد، زیرا ممکن است سبب آسیب به سینه‌ها شود.

ماموپلاستی کاهشی در دوران بارداری و شیردهی

عمل کوچک کردن سینه در بارداری و شیردهی

اگر قصد بارداری و شیردهی دارید، باید این عمل را به تعویق بیاندازید. ممکن است عمل کوچک کردن سینه بر میزان شیردهی شما اثر منفی بگذارد. البته بسته به میزان مهارت پزشک و همچنین تکنیک به‌کار رفته در جراحی، میزان آسیب به مجاری شیردهی متفاوت است.
با این حال پیش از ماموپلاستی کاهشی حتما جراح خود را از قصد خود برای بارداری آگاه کنید تا بهترین تصمیم برای وضعیت شما گرفته شود.
اکثر پزشکان توصیه می کنند که دو ماه بعد از پایان دوران شیردهی، برای ماموپلاستی کاهشی اقدام کنید. اما در صورتی‌که، سینه‌هایتان شیر نداشته باشد و فرزندتان از شیرخشک تغذیه کند، می‌توانید این جراحی را ۶ ماه بعد از زایمان انجام دهید.
همچنین ماموپلاستی کاهشی، منعی برای بارداری ندارد. شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی، بعد از جراحی کوچک کردن سینه، باردار شوید. اما ممکن است این عمل باعث توقف شیردهی شود یا حجم شیر کاهش پیدا کند که بسته به تکنیک جراح، این مسئله متغیر است.

محدودیت سنی عمل کوچک کردن سینه

برخی افراد از همان دوران جوانی بنا به دلایلی با بزرگی سایز سینه دست به گریبان هستند اما تا زمانی که پستان‌ها تکامل و تثبیت پیدا نکردند، نمی‌توانند ماموپلاستی کنند. به همین دلیل انجام عمل کوچک کردن سینه برای سنین بالای ۱۸ سال تا ۶۰ سال انجام می‌شود. البته باید به این نکته توجه داشت که در مراجعه‌کننده بالای ۴۰ سال، بهتر است آزمایش‌های قبل از جراحی به طور کامل انجام شود تا با این‌کار، اطمینان حاصل شود که بیمار مشکل زمینه‌ای مخاطره‌آمیز ندارد.

ورزش بعد از عمل ماموپلاستی

ورزش بعد از ماموپلاستی کاهشی

بعد از گذشت 10 روز می توان ورزش سبک را آغاز کرد. البته از ورزش هایی که مستقیما شانه و بازو را درگیر می کند باید خودداری شود. اگر ورزشکار هستید و یا می‌خواهید بعد از عمل، ورزش را شروع کنید، باید کمی صبر داشته باشید؛ تا حداقل ۳ الی ۴ ماه بعد از جراحی، بهتر است ورزش سنگین نکنید. البته یک ماه بعد از جراحی، می‌توانید پیاده روی سبک را شروع کرده و ورزش‌های هوازی را انجام دهید.

هزینه عمل ماموپلاستی کاهشی

هزینه جراحی کوچک کردن سینه، به حجم سینه‌ها، سختی عمل، محل جراحی و نوع بیهوشی بستگی دارد. این هزینه براساس تعرفه پزشک و شرایط هر فرد متفاوت است و نمی‌توان هزینه عمل کوچک کردن سینه را به‌طور دقیق، مشخص کرد. پس بهتر است، جهت اطلاع از هزینه عمل ماموپلاستی کاهشی، با پزشکتان صحبت کنید.
در صورت تمایل، می‌توانید در جلسه مشاوره رایگان تمامی سوالات خود از جمله هزینه عمل جراحی کوچک کردن سینه را با دکتر امیر پاشا ابراهیمی در میان بگذارید.

جهت دریافت مشاوره رایگان لطفا کلیک کنید.

آیا ماموپلاستی کاهشی شامل بیمه می‌شود یا خیر؟

گاهی عمل کوچک کردن سینه، ضرورتی بیش‌تر از یک عمل زیبایی ساده دارد. وزنی که سینه‌ها به گردن و شانه‌ها تحمیل می‌کنند، ممکن است باعث درد و آرتروز شود. به همین دلیل، بعضی از بیمه‌ها در صورت درمانی بودن عمل، بخشی از هزینه‌های آن را پوشش می‌دهند. بهتر است قبل از عمل در خصوص پوشش‌دهی بیمه و مدارک لازم پرس‌و‌جو کنید.
اغلب برای استفاده از بیمه، باید پزشک متخصص ارتوپد، آسیب به ستون فقرات به علت سنگینی بیش‌ از‌ حد سینه را تائید کند. در آخر پرونده پزشکی شما در کمیسیون بررسی و رای نهایی مبنی بر پوشش‌دهی یا عدم پوشش‌دهی بیمه، صادر می‌شود.

سایر درمان های کوچک کردن سینه

روش دیگری برای کاهش حجم سینه وجود دارد که در این روش، با ساکشن چربی‌های سینه، حجم آن را کم می‌کنند. اما این تکنیک برای افرادی که سینه‌های افتاده‌‌ای دارند، هرگز روش مناسبی نیست. اغلب افراد، از عمل کوچک کردن سینه، انتظار زیبایی بیشتر هم دارند. این زیبایی، با برداشتن پوست سینه و بالا بردن نیپل، حاصل می‌شود. اما زمانی‌که فقط از طریق ساکشن چربی، بافت سینه را کم کنید، ممکن است سینه کوچک‌تر شود، اما افتادگی پوست آن، برطرف نمی‌شود.

عوارض ماموپلاستی

عوارض جراحی ماموپلاستی کاهشی

هر نوع عمل جراحی خطرات و عوارضی را برای فرد به همراه دارد اما با انتخاب پزشک متخصص و حاذق و رعایت مراقبتهای بعد از عمل کوچک کردن سینه، عوارض جراحی ماموپلاستی برای شما کمتر خواهد بود. عوارض زیر ممکن است در صورت انتخاب پزشک بی تجربه و غیر متخصص ایجاد شود.

 • احتمال لخته شدن خون در رگ ها
 • ایجاد واکنش آلرژیک در روند عمل جراحی
 • خونریزی غیرطبیعی در قسمت مورد نظر
 • وجود عدم تقارن در چند ماه اولیه پس از انجام جراحی
 • ماندن طولانی مدت جای بخیه عمل ماموپلاستی روی بدن بیمار
 • از بین رفتن حس سینه (بی‌حس ماندن سینه‌) که به مهارت پزشک و شرایط سینه بیمار بستگی دارد. با بی‌حس شدن سینه‌ها، قدرت جنسی در این قسمت نیز کاهش می‌یابد.

مطالعه مقاله پروتز سینه را از دست ندهید.

معرفی بهترین متخصص جراح پستان در تهران

برخی از نکاتی که در انتخاب بهترین جراح سینه می‌توان به آنها اشاره کرد:

 • داشتن مهارت و تخصص کافی در انجام جراحی زیبایی
 • صحبت با بیمارانی که قبلا نزد پزشک مورد نظر جراحی زیبایی انجام داده ‎اند و اطلاع از میزان رضایت آن‌ها
 • مطالعه مقالات مرتبط موجود در سایت‌های معتبر و اطلاع از نظرات سایر افراد در ارتباط با میزان مهارت و تجربه‌ی پزشک
 • مشورت با پزشک مورد نظر و دریافت مشاوره‌ی کامل در رابطه با عوارض و نتایج جراحی ماموپلاستی

دکتر امیرپاشا ابراهیمی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی)، یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان حال حاضر شهر تهران هستند. دکتر امیرپاشا ابراهیمی، دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران گذرانده‌اند. پس از کسب مهارتهای لازم زیر نظر بهترین اساتید جراحی کشور و همچنین گذراندن بخشی از دوره تخصص خود در کشور آلمان، در نهایت موفق به کسب بورد تخصصی جراحی عمومی شده اند. دکتر امیرپاشا ابراهیمی به عنوان نفر اول امتحان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان، به مدت ۱۸ ماه بروزترین تکنیکهای فوق تخصصی جراحی پستان (درمانی و زیبایی) را از اساتید بنام این رشته فراگرفته اند و با چاپ مقاله همزمان با پایان دوره خود، مفتخر به دریافت مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان از دانشگاه تهران شده اند و مقطع فوق تخصص جراحی و زیبایی خود را در بیمارستان دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند.

جراحی سینه با لیزر جهت درمان و رفع افتادگی سینه

انتخاب پزشک متخصص برای انجام ماموپلاستی کاهشی

برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب از عمل ماموپلاستی، لازم است پزشک متخصص حاذقی را انتخاب کنید. چنانچه به دنبال بهترین جراح سينه در تهران هستید، دکتر امیرپاشا ابراهیمی دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، فلوی رسمی جراحی پستان (سرطان و زیبایی)، را به شما معرفی می کنیم.

برای مشاوره رایگان لطفا کلیک کنید.

منبع

محقق و مترجم: عزیزه جوهری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا