هزیه عمل پروتز سینه

هزینه پروتز سینه | هزینه جراحی زیبایی سینه

قیمت و هزینه عمل پروتز سینه

هزینه پروتز سینه

انواع جراحی های سینه به منظور بهبود سایز، ظاهر، برجستگی و … در خانم ها انجام می شود که تاثیرات مثبت زیادی نه تنها بر ظاهر افراد بلکه بر اعتماد به نفس آن‌ها دارد. بنابراین اگر فکر می‌کنید سینه‌های شما بیش از حد بزرگ، کوچک و یا حالت افتادگی دارند و یا اگر به خاطر بیماری خاصی یکی یا هر دو سینه‌ی خود را از دست داده اید، می‌توانید با انجام جراحی زیبایی پستان تمامی این مشکلات را برطرف کنید.
پزشک متخصص جراحی زیبایی می تواند با استفاده از تکنیک های جدید و مطمئن، نیاز بانوان به داشتن سینه هایی خوش فرم و متناسب و زیبا را برآورده کند و متناسب با آن قیمت عمل زیبایی سینه و بلاخص هزینه پروتز سینه را به بیمار اعلام نماید. با ما همراه باشید تا مهم‌ترین نکات در زمینه جراحی های زیبایی سینه و همچنین سوالات متداول در این زمینه را بدانید.

انواع عمل زیبایی-درمانی سینه

انواع عمل جراحی سینه یا ماموپلاستی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود: بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و اصلاح فرم سینه. عمل اصلاح فرم سینه نیز به نوعی برای زنانی که قصد برداشتن بخشی از سینه خود دارند، مانند افراد مبتلا به سرطان سینه، مورد استفاده قرار می گیرد. پروتز سینه یکی از روش های اصلاح فرم سینه می باشد. 

اگر از فرم سینه خود راضی نیستید و فکر میکنید انواع عمل جراحی کاهش حجم سینه یا بزرگ کردن سینه برای شما مناسب نیست، بهترین راه استفاده از روش پروتز سینه است. پروتز سینه یک فرم مصنوعی است که به سینه ها شکلی طبیعی می بخشد. تصمیم گیری درباره انتخاب نوع پروتز سینه امری بسیار شخصی است. این موضوع بستگی به تمایلات و احساسات فرد، شیوه زندگی، بودجه فرد و هزینه پروتز سینه و بسیاری فاکتورهای دیگر دارد. ممکن است فرد، ترجیح دهد به جای عمل جراحی از پروتز های موقت استفاده کند که در این صورت قیمت پروتز سینه بسیار کمتر خواهد بود.

عمل بزرگ کردن سینه در واقع همان جراحی جای گذاری پروتز سینه است که با قرار دادن پروتز های از جنس ها و برندهای مختلف انجام می شود. در عمل بزرگ کردن سینه، جراح سینه بسته به شرایط سینه ی فرد، سایز مناسبی از پروتز را در زیر یا بر روی عضله ی سینه توسط برش های جراحی قرار می دهد. انجام عمل بزرگ کردن سینه در زنانی که دارای سینه های کوچک، نامتقارن، تحلیل رفته بر اثر ضربه یا بیماری هستند، انجام می شود. به جز موارد بیماری، ایجاد سایز دلخواه دلیل اصلی جراحی عمل بزرگ کردن سینه در خانم ها می باشد. انتخاب سایز مناسب در عمل بزرگ کردن سینه باید با توجه به شرایط بدنی فرد و راحتی پس از عمل انجام شود. انجام عمل پروتز سینه حتما باید توسط جراح سینه و با بیهوشی در مراکز تخصصی زیبایی صورت پذیرد.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

امروزه پروتز سینه در اشکال و سایزها و رنگ های مختلف ساخته شده اند. پروتزها می توانند با لباس های معمولی به صورت موقتی پوشیده شوند یا تحت عمل پروتز سینه به صورت دائمی در بدن فرد قرار داده شوند که در این صورت قیمت عمل پروتز سینه بیشتر خواهد بود. پروتز گذاری ماندگاری بالایی دارد اما بعد گذشت حدود ۱۰ سال، فرد باید مجددا این عمل را تکرار کند زیرا این عمل به ترمیم نیاز دارد و پس از این مدت باید به انجام ماموگرافی و سونوگرافی برای تشخیص و پیشگیری از سرطان اقدام نماید.

پروتزهای موقت

پروتز موقت، ماده ای نرم یا پفکی است که به زیر لباس چسبانده و پوشیده می شوند. این پروتزها از موادی ساخته می شوند که در تماس با پوست بدن، حساسیت ایجاد نمی کنند و به صورت موقتی و در هر زمان که فرد مایل باشد، به سینه ها فرم بهتر و متناسب تری می دهد.

پروتزهای دائم

پروتزهای دائم به صورتی طراحی شده اند که حجم و فرم سینه را اصلاح نموده و طرز قرار گرفتن سینه را به سینه های طبیعی نزدیک می کنند. پروتزهای دائم سینه از سیلیکون، فوم یا مواد دیگر ساخته می شوند. برخی از انواع پروتزهای دائم در خارج از کشور مستقیماً توسط چسب های مخصوص بر روی پوست سینه چسبانده می شوند. اما انواع دیگری از پروتزهای دائم وجود دارد که به دو صورت زیر عضلات یا روی عضلات تزریق می شود.

انواع پروتزهای دائم سینه

پروتز هایی که در جراحی پروتز سینه استفاده می‌شود بر اساس جنس مواد پرکننده، شکل و میزان برجستگی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که بر این اساس، هزینه‌های جراحی پروتز سینه هم متفاوت شده و تغییر پیدا می کند. پروتز سینه بر اساس جنس ماده درونی به دو دسته پروتز سالینی و سیلیکونی تقسیم می شوند.

۱- پروتز های سیلیکونی

این دسته از پروتزهای سینه با ژل سیلیکون پر شده اند که در مقایسه با پروتزهای سالینی شباهت بسیار زیادی به بافت طبیعی سینه دارند.
این نوع پروتزها برای همه افراد قابل استفاده اند و امروزه استفاده از آن رواج بیشتری پیدا کرده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه جراحی پروتز سینه با استفاده از پروتزهای سیلیکونی در مقایسه با سالینی بیشتر است.

این پروتزها به دو نوع گرد یا قطره اشکی می باشند. پروتزهای گرد بیشتر برای افرادی که فرم طبیعی سینه خودشان مناسب است و تمایل به داشتن سینه هایی بزرگتر از حد نرمال دارند، یا افرادی که دچار چرخش یا پارگی پروتز شده اند استفاده می شود. برعکس، پروتزهای قطره اشکی بیشتر برای افرادی که از لحاظ طبیعی سینه هایی تخت و بدون بافت نرم داشته و تمایل به داشتن سینه هایی طبیعی دارند استفاده می شود. همچنین افرادی که دچار عدم تقارن، دفرمگی سینه، یا پتوز قسمت پایینی سینه هستند از پروتزهای قطره اشکی باید استفاده نمایند. امروزه، بیماران می‌توانند از بین قوام‌های مختلفی برای ایمپلنت‌های سیلیکونی یکی را انتخاب کنند. غلظت ایمپلنت‌های سیلیکونی می‌تواند متغیر باشند. هر چه ایمپلنت سیلیکونی سیال‌تر باشد، معمولاً ایمپلنت نرم‌تر است.

۲- پروتزهای آب نمکی یا سالین

پروتز های سالینی از آب نمک استریل شده پر شده اند و برخلاف پروتزهای سیلیکونی شکل طبیعی بافت سینه را ندارند. به همین دلیل، پزشکان امروزه بسیار کمتر از آن استفاده می کنند. در صورت استفاده از پروتزهای آب نمکی، هزینه عمل سینه کمتر خواهد بود و برش های کوچکتری روی سطح سینه زده خواهد شد و برای افرادی که توان پرداخت هزینه جراحی پروتز سینه را ندارند، گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. این نوع پروتزها، در صورت لمس شدن حالت غیر طبیعی تری داشته و ماندگاری کمتری دارند.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت دقیق جراحی پروتز سینه می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

قیمت پروتز سینه را نمی توان بدون حضور بیمار و معاینه او تعیین کرد. هزینه عمل پروتز سینه پس از معاینه بیمار و بررسی وضعیت سینه او مشخص خواهد شد. تمام مواردی که در بخش قبل بیان کردیم روی این مبلغ تاثیر می گذارند‌. اگر شما هم قصد انجام این جراحی را دارید باید برای اطلاع از قیمت دقیق آن به پزشک مراجعه کنید.

هزینه جراحی پروتز سینه

هزینه جراحی پروتز سینه در تهران

جراحی افزایش حجم سینه با ایمپلنت به دلیل مهارت خارق العاده پزشکان در شهر تهران بیشتر از سایر شهرهای کشور انجام می شود. خرید ایمپلنت در تهران آسان تر و امکانات پزشکی بهتری در اختیار متقاضی قرار می گیرد و به همین دلیل قیمت عمل پروتز سینه در تهران از دیگر شهر ها بیشتر است. مبلغ نهایی جراحی با توجه به موقعیت مکانی مرکز جراحی و مطب و همینطور مهارت و تجربه جراح متفاوت خواهد بود.

نکاتی درباره جراحی پروتز سینه

نوع پروتز سینه ای که قرار است در جراحی برای بیمار استفاده شود به سه روش انتخاب می شود.

این سه روش شامل:

  • معاینه بالینی توسط پزشک
  • فرم و شکل سینه
  • خواسته و نظر بیمار

همچنین لازم به ذکر است این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و لازم است بیمار چند روز بعد از عمل استراحت کند. بهتر است تا چند روز اول یک نفر مراقب همراه بیمار باشد تا در انجام کارها به او کمک کند.

بارداری و شیردهی با پروتز سینه

آیا عمل پروتز سینه با شیردهی و بارداری تداخل دارد؟

پروتز سینه به دو روش در بدن گذاشته می شود؛ یکی در زیر خط سینه و دیگری در زیر عضله حرکت دهنده بازو.
در هر دو روش هیچ گونه ارتباطی با غدد شیری وجود ندارد و معمولا در بیشتر موارد مشکلی برای شیر دادن و حاملگی به وجود نمی‌آید. اما برای اطمینان و جواب قطعی بهتر است این مورد را با پزشک خود مطرح کرده و از او مشورت بگیرید.

آیا باید عمل جراحی سینه را به بعد از زایمان موکول نمود؟

با وجود آنکه عمل پروتز سینه به صورتی انجام می شود که به بافت های تجمع شیر در نیپل آسیبی وارد نشده و تنها برش کوچکی بر روی سینه زده می شود، اما پزشکان توصیه می کنند برای راحتی بیشتر، این عمل را به بعد از زایمان و دوران شیردهی موکول نمایید. بارداری، کاهش و افزایش وزن بر ماندگاری عمر پروتز بسیار موثر هستند.

آیا ممکن است پروتز سینه بترکد؟

به طور کلی ایمپلنت­‌های مدرن فوق العاده بادوام و انعطاف‌­پذیر هستند و با فشار دست و ضربه پاره نخواهند شد مگر زمانی که شی تیزی پوست بدن را پاره کند که البته در این حالت پروتز هم طبیعتا پاره می شود که بیشتر به مراقبت بیمار بستگی دارد.

تنها عاملی که در پوسیدگی آن نقش دارد، گذشت زمان است. اگرچه کهنه شدن و یا پاره شدن در میان افراد مختلف متفاوت است بنابراین یک زن که ورزشها و تمرینهای فیزیکی زیادی انجام می دهد سینه هایش حرکت زیادی میکنند افرادی نظیر مربیان ایروبیک، دوندگان ماراتن، سوارکاران و …کسانی هستند که به طور طبیعی پروتز سینه شان در یک دوره ی زمانی مشخص نسبت به کسانی که تمرینات و تحرکات کمتری دارند، بیشتر فرسوده و پاره می شود. در اولین نگاه منطقی است، فرض کنیم و بدانیم که پروتز های سینه در این حالت ها زودتر از بین می روند؛ بنابر این توصیه می شود که به منظور داشتن یک ارزیابی مناسب از حالت و موقعیت پروتز های سینه ی خود 10-15 سال پس از عمل جراحی به طور مرتب مورد معاینه قرار گرفته و یا سونوگرافی نمایید.

پروتزهایی که مدت طولانی تری در بدن وجود داشته اند، احتمال پوسیدگی بیشتری هم خواهند داشت و ممکن است بر اثر پوسیدگی پاره شوند. برای همین معمولا پروتزها هر ۱۵ سال تعویض می شوند. پس این مورد را هم در تعیین هزینه جراحی پروتز سینه در نظر بگیرید.

عوارض عمل پروتز سینه

مهمترین عارضه ای که پروتز سینه می تواند برای شما ایجاد کند، کپسول و عفونت است. البته اگر این عمل به روش صحیح انجام شود، احتمال عوارض کمتر می شود.

در برخی از افراد بی حسی نوک سینه به طور موقت به وجود می آید که البته اگر این جراحی توسط پزشک حرفه ای و با تجربه انجام شود، احتمال این مورد هم بسیار پایین می آید.

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

بعد از جراحی پروتز سینه حداقل تا یک ماه از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید. البته بعد از یک هفته کارهای عادی زندگی را می‌توانید انجام دهید.

اما برای کارهای سنگین بهتر است یک ماه صبر کنید. بعد از جراحی تا دو ماه از سوتین های مخصوص استفاده کنید تا از جابجا شدن پروتزها جلوگیری کند.

نتیجه نهایی عمل و حجم واقعی پروتزها شش تا یک سال بعد از عمل مشخص خواهد شد.

چگونه بفهمیم چه سایزی برای پروتز مهم است؟

ظاهر سینه بعد از جراحی نباید از حالت طبیعی خارج شود. جراح با توجه به سایز سینه و نظر دلخواه بیمار اندازه آن را تعیین می کند.

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

معرفی بهترین متخصص جراح پستان در تهران

دکتر امیرپاشا ابراهیمی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی)، یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان حال حاضر شهر تهران هستند. دکتر امیرپاشا ابراهیمی، دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران گذرانده‌اند. پس از کسب مهارتهای لازم زیر نظر بهترین اساتید جراحی کشور و همچنین گذراندن بخشی از دوره تخصص خود در کشور آلمان، در نهایت موفق به کسب بورد تخصصی جراحی عمومی شده اند. دکتر امیرپاشا ابراهیمی به عنوان نفر اول امتحان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان، به مدت ۱۸ ماه بروزترین تکنیکهای فوق تخصصی جراحی پستان (درمانی و زیبایی) را از اساتید بنام این رشته فراگرفته اند و با چاپ مقاله همزمان با پایان دوره خود، مفتخر به دریافت مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان از دانشگاه تهران شده اند و مقطع فوق تخصص جراحی و زیبایی خود را در بیمارستان دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند.

اطلاعات مطب و نوبت دهی 

محقق و مترجم: عزیزه جوهری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا