هزینه عمل زیبایی سینه

هزینه عمل زيبايي سينه زنان | بهترین جراح سینه در تهران

هزینه عمل زيبايي-درمانی سينه

قیمت جراحی زیبایی سینه

انواع جراحی های سینه به منظور بهبود سایز، ظاهر، برجستگی و … در خانم ها انجام می شود. امروزه جراحی‌های زیبایی سینه با متدهای جدیدی هم برای زنان و هم مردان انجام می‌شود که تاثیرات مثبت زیادی نه تنها بر ظاهر آن‌ها بلکه بر اعتماد به نفس آن‌ها دارد. بنابراین اگر فکر می‌کنید سینه‌های شما بیش از حد بزرگ، کوچک و یا حالت افتادگی دارند و یا اگر به خاطر بیماری خاصی یکی یا هر دو سینه‌ی خود را از دست داده اید، می‌توانید با انجام جراحی زیبایی پستان تمامی این مشکلات را برطرف کنید.
در ادامه این مطلب هزینه عمل زيبايي سينه عنوان شده است تا مهم‌ترین نکات در زمینه جراحی های زیبایی سینه و همچنین سوالات متداول در این زمینه را بدانید.

انواع جراحی زیبایی سینه

جراحی های زیبایی سینه به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود که به آنها ماموپلاستی نیز گفته می شود. رایج ترین انواع جراحی سینه شامل افزایش سینه، کاهش سینه و بازسازی سینه است. در خانم هایی که خواهان تغییر و افزایش سایز سینه های خود هستند و یا از فرم سینه خود راضی نیستند، جراحی لیفت سینه به کمک پروتز های سینه ای انجام می شود که با توجه به درخواست فرد، اندازه و فرم های مختلفی دارد. در مقابل این گروه از خانمها، افرادی هستند که دارای سینه های بزرگی هستند و نیاز دارند تا جراحی زیبایی سینه برای کاهش سایز سینه هایشان انجام شود. در این عمل پوست، چربی و بافت اضافی از پستان برداشته می‌شود.
در پروسه ماموپلاستی کاهشی، سایز سینه های فرد کوچک شده و بافت و چربی های اضافه سینه برداشته می شوند.
پروتزگذاری مخصوص افرادی است که سینه های کوچکی دارند و می خواهند به سینه های خود فرم بزرگتر و بهتری دهند. این کار با استفاده از پروتزهایی از جنس سیلیکون  انجام می شود. همچنین بازسازی کردن سینه‌ها، با پروتز بعد از عمل جراحی ماستکتومی (خارج کردن سینه) به زنان کمک کرد که دوباره حس خوبی نسبت به بدن خود داشته باشند و دوباره اعتماد به نفس خود را بازیابند.
جراحی لیفت سینه، باعث بالاکشیده شدن سینه های افتاده و حذف پوست اضافه در این ناحیه  می شود. این جراحی زیبایی بیشتر در افراد مسن و افرادی که پس از دوران بارداری و شیردهی دچار افتادگی سینه شده اند، انجام می شود.
همچنین ژنیکوماستی یا بزرگی بیش از حد سینه‌ها، مشکلی است که ممکن است در هر سنی برای مردان ایجاد شود. نشانه اصلی این مشکل وجود بافت اضافی در سینه‌ها است که ممکن است دردناک یا حساس باشد. در صورتی که بزرگی بیش از حد سینه‌ها با ورزش، رژیم غذایی و دارودرمانی برطرف نشود، عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان یا ژنیکوماستی انجام می شود. در این جراحی، چربی‌ها و یا بافت‌های اضافی سینه توسط لیپوساکشن یا با برش جراحی، برداشته می‌شوند.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی سینه

قیمت عمل زیبایی سینه

برآورد هزینه عمل زیبایی سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. فاکتورهایی که در ادامه ذکر می کنیم، تنها تعدادی از گزینه های تاثیر گذار در هزینه نهایی این جراحی هستند.
◊ وسعت جراحی (اندازه و سایز پستان): هرچه پستان بزرگ‌تر باشد، عمل نیز سخت تر و طولانی تر خواهد بود و در نتیجه هزینه نیز بیشتر می‌شود.

◊ نوع پروتز: اگر عمل جراحی سینه شما نیاز به پروتز داشته باشد، بین هزینه های تعبیه ایمپلنت های سیلیکونی و ایمپلنت های نمکی سینه تفاوت وجود دارد. ایمپلنت های سیلیکونی گرانتر از نمونه های نمکی آن است زیرا تولید سیلیکون در مقایسه با ایمپلنت های نمکی، که از آب نمک استریل تشکیل شده است، با چالش های بیشتری رو به رو است و درنتیجه گران تر است.

◊ هزینه های بیمارستان یا کلینیک: هزینه عمل زیبایی سینه به محلی که شما قرار است در آن عمل شوید نیز بستگی دارد. اگر شما در بیمارستان خصوصی درجه یک عمل شوید هزینه آن از مرکز جراحی محدود، بیشتر می‌شود.

◊ موقعیت جغرافیایی: مکانی که در آنجا جراحی انجام می شود، تاثیر زیادی در تعیین هزینه نهایی جراحی شما دارد. به طور معمول، جراحی های زیبایی که در کلان شهرها و شهرهای بزرگتر انجام می شوند، هزینه بیشتری نسبت به جراحی هایی که در شهرهای کوچکتر انجام می شود، دارند.

◊ دستمزد جراح: مسلما اصلی ترین عامل تعیین کننده هزینه عمل زیبایی سینه، دستمزد جراح است. جراحانی که متخصص انجام این جراحی هستند و یا از شهرت و مهارت بالاتری برخوردار هستند، دستمزد بالاتری نسبت به همکاران خود دارند.

◊  داروها و لوازم مورد نیاز بعد از عمل جراحی سینه از جمله خرید گن مخصوص که استفاده از آن الزامی است نیز در برآورد هزینه تاثیرگذار است.

حداقل هزینه عمل زیبایی سینه، به لیفت پستان مربوط می‌شود. لیفت، فقط عمل بالا بردن سینه است. سایز نه کوچک تر می‌شود و نه بزرگ تر.
در نهایت، به منظور کسب اطلاعات در رابطه با هزینه عمل زيبايی سينه، باید به جراح سینه مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گفت ؛ چرا که هزینه جراحی سینه، در هر فرد بسته به پارامترهای گوناگونی متغیر می باشد. بعد از این که بیمار توسط پزشک متخصص ویزیت شد هزینه نهایی توسط پزشک برآورد می شود.
بهتر است برای گرفتن نتیجه دلخواه از جراحی سینه، حتما پزشک جراحی را انتخاب کنید که در این زمینه متخصص باشد و سابقه انجام این نوع جراحی را داشته باشد.

بهترین برند پروتز سینه

بهترین برند پروتز سینه کدام است؟

پروتز منتور یکی از بهترین برند‌های پروتز سینه درکشورمان است. این برند مورد تایید FDA و محصول کشور آمریکا است. در صورتی که آسیب ببینند، مواد داخل آن‌ها به بیرون ترشح نمی‌کند. قوام آن‌ها همیشه حفظ می‌شود و خبری از ترکیدن و تراوش نیست.

عمل زیبایی سینه برای چه کسانی ممکن نیست؟

 •  افرادی که در هر جای بدن‌شان عفونت یا سرطان دارند.
 •  خانم‌های باردار یا کسانی که بچه شیر می‌دهند.
 • اشخاصی که دچار بیماری‌های خود ایمنی مانند لوپوس و اسکلرودرمی هستند، به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بدنشان، دچار اختلالات لخته شدن خون و زخم خواهند شد. به دلیل این که خون رسانی به بافت سینه در بدن این افراد ضعیف است، از انجام این جراحی باید خودداری کنند.
 • افرادی که دچار مشکلات افسردگی و اختلالات ذهنی هستند.

عوارض عمل جراحی های زیبایی درمانی سینه چیست؟

مواردی که در ادامه به عنوان عوارض گفته می‌شود، حتمی نیستند و احتمالی است. عوارض گفته شده در صورت مراجعه به پزشک بی تجربه و فاقد دانش و مهارت کافی ایجاد می شود.

 • درد سینه
 • افتادگی سینه
 • انقباض  کپسولی
 • عدم تقارن سینه‌ها
 • چروک شدن بافت سینه
 • پارگی و خالی شدن پروتز کاشته شده

آیا استفاده از پروتز سینه باعث سرطان می شود؟

خیر. هیچ شواهدی در رابطه با سرطان زایی و بیماری زایی برای پروتز (به خصوص برند معتبر منتور) وجود ندارد. همان‌طور که گفتیم منتور مورد تایید FDA است.

مراقبت های قبل از جراحی سینه

 • در اولین اقدام به منظور انجام عمل زیبایی سینه، باید به دنبال بهترین جراح زیبایی سینه، بوده و یکی از بهترین آن ها را انتخاب کنید.
 • حتما باید از عدم بارداری خود اطمینان حاصل کرده و در صورت بارداری، جراحی سینه را به زمان دیگری موکول کنید.
 • تمامی آزمایشاتی که پزشک برای تان تجویز کرده است، باید به موقع انجام شوند.
 • به پزشک در رابطه با حساسیت های دارویی خود نیز بگویید.
 • در صورتی که در بستگان نزدیک به خود (نزدیکان درجه یک) سابقه ابتلا به سرطان سینه وجود داشته، حتما پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.
 • در روز جلسه مشاوره با پزشک معالج خود در ارتباط با خواسته و انتظاراتتان از جراحی زیبایی سینه، صحبت کنید.
 • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک، از اهمیت به سزایی برخوردار است؛ بنابراین، بسیار دقت کنید.
 • روز قبل از جراحی، استحمام کنید؛ چرا که، دوش گرفتن تا مدتی پس از جراحی سینه، ممنوع خواهد بود.
 • شب قبل از جراحی سینه، شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از آن، از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید؛ چرا که در روز جراحی ، باید ناشتا باشید.
 • حضور یک الی دو همراه در روز جراحی زیبایی سینه، الزامی می باشد.
 • دو هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • از مصرف داروهایی که باعث انعقاد خون می شود، خودداری کنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 • به مدت دو هفته قبل از جراحی، از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید.
 • روز قبل از جراحی استحمام کنید.
 • روز جراحی ناشتا باشید.

سوتین مخصوص بعد از جراحی سینه

مراقبت های بعد از جراحی سینه

 • تا سه هفته بعد از عمل، به پشت بخوابید.
 • به مدت یک هفته بعد از جراحی، از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • از آشامیدن نوشیدنی های حاوی الکل به مدت یک هفته پس از عمل، خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین که باعث فشار آمدن به سینه می شود، اجتناب نمایید.
 • از انجام ورزش تا مدتی، دوری کنید.
 • دائما سوتین طبی تجویز شده توسط جراح را استفاده کنید.

آیا بیمه هزینه عمل زیبایی سینه را پرداخت می کند؟

جراحی سینه، جزء جراحی های زیبایی می باشد؛ به همین دلیل، بیمه هرینه آن را پرداخت نمی کند.

بهترین جراح سینه در تهران

معرفی بهترین متخصص جراح پستان در تهران

دکتر امیرپاشا ابراهیمی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی)، یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان حال حاضر شهر تهران هستند. دکتر امیرپاشا ابراهیمی، دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران گذرانده‌اند. پس از کسب مهارتهای لازم زیر نظر بهترین اساتید جراحی کشور و همچنین گذراندن بخشی از دوره تخصص خود در کشور آلمان، در نهایت موفق به کسب بورد تخصصی جراحی عمومی شده اند.
دکتر امیرپاشا ابراهیمی به عنوان نفر اول امتحان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان، به مدت ۱۸ ماه بروزترین تکنیکهای فوق تخصصی جراحی پستان (درمانی و زیبایی) را از اساتید بنام این رشته فراگرفته اند و با چاپ مقاله همزمان با پایان دوره خود، مفتخر به دریافت مدرک
 فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان از دانشگاه تهران شده اند و مقطع فوق تخصص جراحی و زیبایی خود را در بیمارستان دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند.

اطلاعات مطب و نوبت دهی 

محقق و مترجم: عزیزه جوهری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا