هزینه لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی | هزینه عمل لیفت سینه

ماستوپکسی چیست و هزینه عمل لیفت سینه چقدر است؟

لیفت سینه یکی از محبوب ترین و رایج ترین عمل های جراحی در بین خانم ها، به خصوص خانم های میانسال است که برای رفع افتادگی سینه کاربرد دارد.
در این مقاله قصد داریم تا به بهانه صحبت درباره هزینه عمل لیفت سینه کمی در مورد این عمل جراحی زیبایی بیشتر صحبت کنیم و به سوالات متداول شما عزیزان از جمله لیفت کردن سینه چیست؟ چگونه انجام می شود؟ آیا عوارض دارد یا خیر؟ مراقبتهای قبل و بعد از عمل ماستکتومی و غیره پاسخ دهیم تا اطلاعات کامل تری از این جراحی زیبایی سینه به دست بیاورید. سينه هزينه ليفت سينه با ليزر

علل افتادگی سینه

سینه ها به طور طبیعی با افزایش سن، کاهش و افزایش شدید وزن، بارداری، زایمان های متعدد و شیردهی تغییر شکل داده و فرمی کشیده پیدا می کنند. این امر به این دلیل است که پوست و رباط های فیبری پستان کشیده می شوند. بنابراین بافت پستان پشتیبانی نمی شود.
علاوه بر حالت کشسانی و قدرت پوست، اثرگذاری جاذبه هم روی افتادگی سینه نقش قابل توجهی دارد. تصور کنید که سینه ها سال ها تحت کشش قدرت جاذبه بوده اند، و به محض اینکه پوست کمی یاری نکند، کم کم دچار افتادگی می شوند. بنابراین طبیعتا وزن و بزرگی سینه ها نیز یکی از عوامل تأثیرگذار در افتادگی سینه ها است.
مجددا حمایت فیبری سینه ها امکان پذیر نیست، اما می توان با از بین بردن پوست اضافی، اصلاح مجدد بافت سینه و حرکت دادن نوک سینه ها به بهترین حالت روی سینه های جدید آنها را دوباره شکل داد. گزینه های دیگر کاهش اندازه آرئولا (پوست تیره تر اطراف نوک پستان) یا بزرگ شدن سینه ها به طور همزمان است.

ویدیو عمل ماموپلاستی

لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست؟

لیفت سینه یا ماستوپکسی بهترین راه برای بازگرداندن قدرت پوست سینه و درمان افتادگی سینه است. طی این عمل جراحی پزشک متخصص بخشی از پوست اضافه سینه را می برد و به عبارت ساده پوست را می کشد و به بخش بالایی متصل می کند. اینکار باعث می شود تا پوست به عنوان کیسه نگه دارنده بافت سینه کمی تنگ تر و محکم تر شود، و به طبع آن سینه هم کمی بالا بیاید و حالت لیفت شده پیدا کند.
لیفت سینه می تواند سینه ها را محکم تر و زیباتر کند و به واسطه آن شکل سینه ها نیز تغییر می کند. نتایج حاصل از لیفت سینه به اندازه سینه بستگی دارد.

بنابراین در جراحی ماستوپکسی یا عمل بالا كشيدن سينه پوست اضافی برداشته می شود و بافت پستان برای بالا بردن پستان اصلاح می شود.

اگر سینه هایتان آویزان است یا نوک سینه ها به سمت پایین گرایش دارند، می توانید عمل لیفت سینه را انجام دهید تا با افزایش زیبایی سینه ها اعتماد به نفس شما نیز افزایش یابد.

جراحی لیفت سینه اندازه پستان های شما را به طور قابل توجهی تغییر نمی دهد. با این حال، این عمل را می توان در ترکیب با جراحی بزرگ کردن سینه یا جراحی کاهش پستان انجام داد.

ماموپلاستی چیست

ماموپلاستی چیست؟

به طور کلی به جراحی های زیبایی که برای سینه ها انجام می شود ماموپلاستی نیز گفته می شود. رایج ترین انواع جراحی زیبایی سینه شامل پروتز سینه، ماموپلاستی کاهشی، بازسازی و لیفت سینه می باشند که در کل به منظور بهبود فرم ظاهری سینه ها انجام می شود.

انواع برش در جراحی سینه

در انجام تمامی جراحی های سینه، از جمله بزرگ کردن سینه با کاشت ایمپلنت، کوچک کردن سینه و لیفت سینه جراحان معمولاً یکی از چهار تکنیک جراحی سینه ای را که در ادامه برای شما آورده ایم را به کار می گیرند. جراحان زیبایی اصولاً بر اساس آناتومی بیمار و اهداف، سن، موقعیت و شرایط بیمار، خواسته ها و نتیجه ی مورد انتظار بیمار، همچنین انتخاب تکنیکی که کمترین جای زخم قابل مشاهده را بر جای می گذارد، جراحی زیبایی سینه بیمار را انجام می دهند. با توجه به میزان افتادگی سینه، یکی از روش های زیر توسط جراح زیبایی برای بیمار انتخاب میشود.

1. برش دایره ای دور هاله ی پستان (periareolar)

در این روش برشی (برش پری آرئولا) در نزدیکی لبه ی خارجی آرئولا ایجاد می شود. به این ترتیب، جای زخم با رنگدانه های طبیعی آرئولا و بقیه ی پوست روی پستان محو و کمرنگ می شود. جراحان زیبایی اغلب این تکنیک را برای بیمارانی که می خواهند همراه با عمل جراحی پروتز سینه همزمان لیفت سینه را هم انجام دهند به کار می گیرند. معمولاً برای بانوانی که میزان افتادگی سینه هایشان کم تا متوسط است به کار می رود.

2. برش به فرم سوراخ کلید

در این روش دور هاله سینه و یک خط عمودی تا زیر چین سینه ایجاد می شود و بیشتر در خانم هایی که درجه افتادگی سینه های شان متوسط است کاربرد دارد.

3. برش به شکل یک لنگر (T برعکس شده)

در این تکنیک برش عمودی از هاله ی سینه تا چین زیر سینه و یک برش افقی زیر سینه ایجاد می شود. کاربرد آن بیشتر برای خانم هایی است که درجه ی افتادگی در سینه هایشان شدید است. در این موارد می توان هم زمان با لیفت سینه، عمل کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهشی) را نیز انجام داد تا بیشترین حد رضایت مندی در فرد را به همراه داشته باشد.

4. تکنیک ایجاد برش در قسمت زیر بغل (transaxillary)

در این تکنیک، جراح یکی از خط های چین زیر بغل را انتخاب و بر روی آن برشی به منظور واردکردن و جاگذاری پروتز انجام می دهد. ایمپلنت سینه توسط جراح با استفاده از ابزار جراحی و یک دوربین مخصوص از طریق این برش در زیر پوست بیمار قرار داده می شود و سپس به سمت سینه انتقال داده می شود.
در صورتی که جاگذاری پروتز در این روش با مشکل پیش بیاید باید برشی بر روی سینه ایجاد نمود. بعضی بر این باورند که این نوع از جراحی از سه روش دیگر بهتر است بوده و جای زخم و بخیه در معرض دید نیست، ولی اصلا این طور نبوده و در صورت پوشیدن لباس های بدون آستین جای زخم و بخیه به طور کامل قابل مشاهده می باشد.
این روش متقاضیان زیادی دارد به علت اینکه بر روی سینه برشی ایجاد نمی شود اما ممکن است پروتز بالاتر از محلی که مد نظر است قرار بگیرد.

5. ایجاد برش در خط چین زیر پستان (inframammary)

در این روش، جراح زیبایی برش کوچکی در خط چین قسمت زیر پستان (جایی که خط بین سینه و قفسه ی سینه وجود دارد) ایجاد می کند. در واقع معروف ترین روش برش است که به جراح اجازه می دهد تا نقطه ی دسترسی وسیع تری برای قرار دادن ایمپلنت همراه با دقت و آزادی عمل بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، جای زخم باقیمانده (به طور کلی حدود 2.5 تا 5 سانتی متر طول دارد) در زیر چین سینه پنهان می شود و در حالت عادی خارج از دید است.

توصیه می شود برای انتخاب نحوه برش و پروتز سینه خود با پزشک ماهر و متخصص مشورت نمایید.

بهترین تکنیک لیفت سینه

بهترین تکنیک در جراحی سینه کدام است؟

تکنیک های رایج ماموپلاستی معمولا به شکل خط T برعکس هستند که سینه را هم بالا می برد و هم از اطراف جمع می کند. 
در روش های جدیدتر ماموپلاستی و لیفت سینه، برش عمودی یا برش آبنباتی استفاده می شود که طبق آن فقط خط برش عمودی در بدن بیمار باقی می ماند. این تکنیک ممکن است برای یک سری از بیماران ایده آل باشد و نتایج خوبی داشته باشد ولی برای یک سری از افراد که سینه های بزرگ تری دارند جوابگو نیست و نتایج خوبی به همراه ندارد. در این تکنیک (آبنباتی) برش عرضی 30 سانتی هر طرف که در برش لنگری ایجاد می شود حذف شده است. جای زخم کمتر، نقاهت کوتاه تر و برجستگی بیشتر از مزایای برش آبنباتی است.

برخی زیباجویان نگران محل برش و جای بخیه ها هستند که پزشک جراح در این گونه موارد لیفت و پروتز از هاله را انجام می دهد که کمترین میزان برش و بخیه را داشته باشد.
البته اضافه کنیم که این تکنیک یعنی لیفت و پروتز یا فقط تعبیه پروتز از هاله سینه برای همه افراد کاربرد ندارد و تشخیص آن فقط توسط فوق تخصصص جراح سینه امکان پذیر است.

لیفت سینه برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت سینه یا ماستوپکسی جزء عمل های زیبایی سینه دسته بندی می شود. به همین خاطر انتخاب آن کاملا سلیقه ای است. نتایج لیفت سینه که می تواند برای هر نفر با نفر دیگر متفاوت باشد، به عوامل متعددی از جمله پزشک جراح مورد نظر و البته شرایط فیزیکی خود فرد وابستگی مستقیم دارد. به صورت کلی لیفت سینه برای کسانی مناسب است که:

 • از نظر سلامت عمومی بدن در وضعیت مناسبی هستند و بیماری های خاص و خطرناکی ندارند.
 • سیگار نمی کشند.
 • از ظاهر سینه های افتاده خود ناراضی هستند.
 • یکی از سینه هایشان از دیگری کشیده تر و افتاده تر باشد.

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان چگونه انجام می شود؟

گاهی اوقات افتادگی سینه همراه با خالی و کوچک شدن سینه است و بهتر است علاوه بر انجام عمل لیفت سینه برای افزایش حجم از دست رفته از پروتز به صورت همزمان استفاده شود که به آن پروتزپکسی یا لیفت پروتز می گویند. در لیفت و پروتز سینه به طور همزمان حجم سینه پرتر و افتادگی آن برطرف می شود.

افرادی که تمایل به گذاشتن پروتز ندارند اگر سینه حجم کافی داشته باشد می توانند فقط لیفت انجام دهند. در لیفت سینه از بافت سینه برداشته نمی شود ولی چون پوست کشی انجام می شود سایز سینه مقداری کوچک خواهد شد.

معمولا سینه هایی که افتادگی زیادی ندارند با پروتز سایز بزرگتر لیفت می شوند.

تکنیک برش در پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه جایگاه پروتزها رابطه مستقیمی با روش برش ها دارد. این برش ها باید طوری صورت بگیرد که در آینده کمترین جای باقی مانده را داشته باشد و تا آنجایی که امکان دارد قابل دید نباشد. میزان و اندازه برش ها در پروتزهای سالینی حدود 3 تا 4 سانتیمتر می باشد در حالیکه در پروتزهای سیلیکونی 4 تا 5 سانتیمتر خواهد بود.
متداول­ ترین روش جراحی پروتز سینه، برش زیر سینه ای است که طول این برش حدود پنج سانتی متر است. جای زخم و بخیه در این نوع از برش در زیر سینه کاملاً پوشیده می شود. در این جراحی به دلیل دسترسی مستقیم به فضای پروتز، ایمپلنت در مکان تعیین شده قرار داده می شود و نتیجه مطلوبی را در پایان جراحی دارد.

سایز پروتز سینه با توجه به قد، بافت یا حجم اولیه سینه، دور قفسه سینه و درخواست زیباجو انتخاب می شود.
البته سایز پروتز در جراحی همزمان لیفت و پروتز با جراحی پروتز به تنهایی کاملا متفاوت است و هر دو نیاز به مشاوره و معاینه دارد.

باورهای اشتباه در مورد لیفت سینه

عمل جراحی لیفت سینه مانند ماموپلاستی نیست که بتواند اندازه و سایز سینه های شما را تغییر دهد. اگر مایلید تا به همراه لیفت سینه، حجم سینه های شما نیز کمی بیشتر شود باید در کنار این عمل به طور همزمان از پروتز سینه هم استفاده کنید.

همچنین لیفت باعث کوچک شدن سینه های فرد نیز نمی شود و اگر مایلید در کنار لیفت عمل کوچک کردن سینه را نیز انجام دهید باید آن را از پزشک درخواست کنید تا همزمان با لیفت سینه برای شما ماموپلاستی کاهشی هم انجام دهد.

لیفت سینه در دوران بارداری و شیردهی

لیفت سینه و بارداری

یادتان باشد که بارداری و شیردهی خودشان عواملی هستند که می توانند موجب افتادگی سینه شوند. پس چنانچه باردار هستید یا قصد دارید به زودی باردار شوید، بهتر است از انجام عمل لیفت سینه خودداری کنید. چراکه هم شرایط لازم برای بیهوشی و قرار گرفتن تحت عمل جراحی را ندارید، و هم بعد از شیردهی و بارداری دوباره سینه هایی که این همه برایشان هزینه کرده اید دچار افتادگی می شوند. به همین خاطر بهتر است زمانی به انجام عمل لیفت سینه فکر کنید که دیگر قصد بارداری نداشته باشید.

مزایای لیفت سینه

 • بهبود شرایط ظاهری اندام
 • داشتن سینه هایی با ظاهر جوان و شاداب
 • پایین آمدن سن ظاهری
 • افزایش اعتماد به نفس فرد
 • درمان افتادگی سینه

البته تمام اینها به این عامل بستگی دارد که عمل موفقیت آمیزی را پشت سر گذاشته باشید و به این منظور هم باید به یک پزشک متخصص و ماهر مراجعه نمائید. بدون شک برای انجام هر نوع جراحی انتخاب یک جراح ماهر و کاردان می تواند میزان رضایت از نتیجه عمل را افزایش دهد. این موضوع در مورد جراحی های زیبایی سینه از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.

آيا ليفت سينه عوارض دارد | عوارض ماستوپکسی

لیفت سینه هم مانند تمام عمل های جراحی دیگر می تواند عوارضی برای فرد به همراه داشته باشد. البته وجود عوارض برای این عمل به معنای آن نیست که حتما فرد بعد از لیفت سینه دچار آنها می شود، بلکه اطلاع از این موارد به شما کمک می کند تا بدانید که باید احتمال چه چیزهایی را در ذهن خود در نظر بگیرید.

اصولا تا وقتی که به یک جراح خوب سینه، مانند دکتر امیرپاشا ابراهیمی مراجعه کنید، شانس بروز عوارض جانبی بعد از لیفت سینه کاهش پیدا می کند. اما چنانچه جراح خوبی را برای انجام لیفت انتخاب نکرده باشید شانس بروز این عوارض بالاتر می رود. عوارض عمومی و احتمالی جراحی لیفت سینه عبارتند از:

 • نکروز
 • ترومبوز وریدی عمیق
 • عفونت زخم های جراحی
 • بد شکل شدن سینه ها
 • خونریزی و تشکیل شدن هماتوم
 • از دست رفتن قرینگی سینه ها
 • از بین رفتن ناحیه رنگی دور نوک سینه
 • بی حس شدن نوک سینه و نواحی اطراف آن
 • جمع شدن مایعات و خون در زیر زخم های عمل
 • از دست رفتن بخشی از پوست سینه یا نوک سینه
 • سیاه شدن بافت پوست در محل اتصال برش های عمل

البته به یاد داشته باشید که یک عمل جراحی لیفت سینه نامناسب می تواند خطرات بعضاً جدی برای سلامتی شما به همراه داشته باشد. این امر اهمیت انتخاب یک جراح لیفت سینه خوب را دوچندان می کند و شانس بروز این خطرات تا وقتی که به پزشک مطمئنی مراجعه کنید بسیار کم خواهد بود.

درد بعد از جراحی سینه

آیا عمل ليفت سينه درد دارد؟

پس از جراحی، سینه های شما حدود دو هفته متورم و کبود می شوند. در اطراف برش ها که به مدت چند ماه قرمز یا صورتی خواهد بود، احتمالاً احساس درد و سوزش خواهید داشت. بی حسی در نوک پستان ها، آرئولا و پوست پستان ممکن است حدود شش هفته طول بکشد.
جهت تسکین درد ناشی از جراحی در چند روز اول پس از لیفت سینه، طبق توصیه پزشک داروی ضد درد استفاده کنید.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت سینه

 • حتما سیگار کشیدن را قطع کنید.
 • آزمایش های ارزیابی و تصویربرداری مورد درخواست پزشک مانند ماموگرافی پیش از عمل را حتما انجام دهید تا پزشک از سلامت بافت سینه مطمئن شود.
 • از چند هفته قبل از عمل نیز مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند، مانند آسپیرین را متوقف کنید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

 • استفاده از بانداژهای منعطف و سوتین های طبی مناسب.
 • وارد نکردن هیچگونه فشار به سینه تا حدود دو ماه.
 • کاهش فعالیت های ورزشی سنگین که می توانند به سینه فشار بیاورند.
 • استفاده منظم از داروهای ضد عفونت و داروهایی که برای تسریع روند بهبودی تجویز شده اند.
 • مراجعه منظم و مرتب به پزشک جراح بعد از عمل برای بررسی وضعیت سلامت سینه ها.

هزینه ماستوپکسی | هزینه عمل ليفت سينه

همانطور که می دانید درمان افتادگی سینه جزء جراحی های زیبایی به حساب می آید و شرکت های بیمه هزینه عمل های جراحی زیبایی را پوشش نمی دهند. بنابراین نمی توانید روی کمک بیمه حسابی باز کنید.

اما برای تعیین قیمت نهایی عمل لیفت سینه باید عواملی همچون دستمزد پزشک و هزینه اتاق عمل را در نظر بگیرید که هردو آنها طبیعتا به پزشک مورد انتخاب و بیمارستانی که در آن عمل را انجام می دهید بستگی دارد. بهتر است در جلسه مشاوره با پزشک درمورد هزینه نهایی عمل صحبت کنید.

هزینه لیفت سینه نی نی سایت

هزینه لیفت سینه نی نی سایت

برای اینکه اطلاعات دقیق تری از تعرفه دستمزد پزشکان و متخصصان مختلف فعال در حوزه جراحی سینه برای لیفت سینه پی ببرید، بهتر است با افراد دیگری که اخیرا چنین تجربه ای داشته اند مشورت نمایید. چنانچه به تالارهای گفتگوی آنلاین مانند نی نی سایت مراجعه کنید، می توانید به صورت آنلاین با افرادی که تجربه چنین عملی داشته اند و از هزینه لیفت سینه اطلاع دارند نظر بخواهید.

ليفت سينه با ليزر

جراحی تنها راهکار موجود برای لیفت کردن سینه نیست. بلکه شما می توانید با روش های جایگزین و جدید از جمله لیزر هم لیفت سینه بدون جراحی انجام دهید.
واقعیت این است روش هایی مانند لیفت سینه با لیزر در دسترس هستند، اما به اندازه جراحی موثر نیستند. اشعه لیزر می تواند با وارد کردن آسیب های کنترل شده به پوست سینه، بدون وارد کردن جراحت آن را تحریک به تولید کلاژن کند. کلاژن در واقع ماده طبیعی جوان ساز در بدن است که حالت کشسانی پوست را تقویت کرده و موجب جوانی پوست می شود.
استفاده از لیزر برای لیفت سینه در حقیقت نوعی عمل تکمیلی است. شما می توانید برای بهبود نتیجه جراحی لیفت سینه از لیفت با لیزر هم استفاده کنید.

هزینه عمل لیفت سینه با لیزر

هزینه لیفت سینه با لیزر اصولا ارزانتر از جراحی لیفت سینه است. چراکه استفاده از لیزر بسیار راحت تر و آسانتر از جراحی کردن سینه است، به صورتی که می توانید به سادگی آن را در مطب انجام دهید. این عمل کمترین تهاجم ممکن را دارد، و در مقابل آن جراحی کردن تهاجمی ترین روش درمانی موجود است. اما آسانی انجام و پایین تر بودن هزینه لیفت سینه با لیزر باعث نمی شود که بخواهید به آن به عنوان یک جایگزین برای جراحی لیفت سینه نگاه کنید.

بهترین فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان در تهران

در سالهای نه چندان دور هر توده پستان مساوی با جراحی سینه بود و هر سرطان پستان مساوی با ماستکتومی و یا تخلیه کامل پستان بود. با به وجود آمدن رشته جراحی پستان به صورت فوق تخصصی پزشکان این حوزه به صورت کاملا بروز و براساس دستور العمل های بین المللی اکثر موارد بیماریهای پستان خصوصا سرطان پستان را بدون اینکه تخلیه ای انجام شود جراحی می کنند و همزمان در همان عمل جراحی بازسازی به صورت قرینه سازی انجام می شود. 

دکتر امیرپاشا ابراهیمی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان، دارای بورد تخصصی جراحی عمومی، تمام سال های تحصیل خود را در دانشگاه تهران گذرانده اند و با سابقه پزشکی درخشان یکی از بهترین متخصصان حوزه زیبایی-درمانی سینه هستند.

ما در سایت دکتر امیرپاشا ابراهیمی به شما درباره سلامت پستان و بیماریهای پستان اطلاع رسانی بروز می کنیم و تا حد ممکن نگرانی های شما را براساس اصول علمی برطرف کنیم.
برای مطالعه مقالات مرتبط با جراحی زیبایی-درمانی سینه می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

بهترین جراح سینه در تهران

بهترین جراح لیفت سینه در تهران | جراح سينه در تهران

برای اینکه بتوانید از جراحی لیفت سینه و یا هر جراحی زیبایی سینه نتیجه بگیرید باید حتما به یک جراح ماهر و متخصص مراجعه کنید. چنانچه جراح مورد نظر شما تخصص، تجربه و مهارت کافی در کارش نداشته باشد، نمی تواند عمل موفقیت آمیزی انجام دهد.
اطلاعات یک جراح همواره نیازمند به روز رسانی شدن است تا بتواند با آخرین روش های موجود در علم پزشکی بیماران خود را درمان کند به خصوص دانش مربوط به حیطه زیبایی که همواره در حال تغییر است.
خیلی مهم است که شما جراحی های مربوط به حوزه ی زیبایی سینه را پیش پزشکی انجام دهید که در حوزه جراحی زیبایی تخصص لازم را داشته باشد و با آناتومی بدن مخصوصا ناحیه حساس پستان آشنا باشد تا حین جراحی و  پس از آن آسیبی به سلامت شما وارد نشود.
بنابراین در انتخاب پزشک جراح متخصص نهایت دقت را رعایت نمایید. دکتر امیرپاشا ابراهیمی، متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ تخصصی جراحی پستان، یکی از بهترین و معتبرترین جراحان سینه در داخل کشور هستند.

برای مشاوره با ایشان لطفا کلیک کنید.

محقق و مترجم: عزیزه جوهری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا