جوانسازی سینه

جوانسازی سینه | عمل زیبایی سینه برای بهبود وضعیت ظاهری آن

جوانسازی سینه

جوانسازی سینه عبارتی کلی است که برای توصیف فرآیندها و عمل های زیبایی سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد که هدف تمام آنها بهبود وضعیت ظاهری سینه ها است. اگر در آینه به سینه های خود نگاه کردید و از ظاهر آنها ناراضی بودید، می توانید این فرآیند ها و پروسیجرهای زیبایی را مد نظر قرار دهید.

خانم ها به دلایل مختلفی به دنبال جوانسازی سینه هستند. کاهش یا افزایش وزن می تواند موجب تغییر شکل سینه ها و از دست رفتن حالت کشسانی آنها شود. از طرف دیگر شیردهی نیز می تواند همین اثرات را روی سینه داشته باشد. گاهی از اوقات هم ژنتیک افراد آنقدرها قدرتمند نیست که بتواند از افتادگی و کیسه ای شدن سینه ها در اثر بالا رفتن سن جلوگیری کند. اتفاقی که برای هیچ خانمی خوشایند نیست.

جراحی ها و عمل های زیبایی سینه می توانند هر کدام به تنهایی انجام پذیرند یا در ترکیب با هم مورد استفاده قرار بگیرند. عمل هایی از قبیل افزایش حجم سینه، لیفت سینه یا حتی کاهش حجم پستان، برای جوانسازی سینه.

در ادامه درباره بعضی از رایجترین مشکلات ظاهری سینه و عمل های مختلفی که می توانند برای درمان آنها مورد استفاده قرار بگیرند اشاره می کنیم:

جوانسازی سینه

داشتن سینه های کوچک

اگر همیشه سینه های کوچکی داشته اید یا کاهش وزن و شیردهی باعث کوچک تر شدن آنها شده است، عمل افزایش حجم سینه یا ماموپلاستی افزایشی می تواند برای شما مفید باشد. در این عمل متخصص جراحی سینه ایمپلنت یا پروتزهای سیلیکونی یا قلیایی مورد نظر را در زیر پوست سینه ها قرار می دهد تا با اینکار حجم آنها را افزایش داده و سینه هایی بزرگ تر برای شما ایجاد کند. پیش از شروع فرآیند جراحی حتما با پزشک جراح در مورد اینکه مناسب ترین اندازه سینه برای اندام شما کدام است صحبت کنید. علاوه بر آن حتما چند عکس را انتخاب کنید و انتظارات خود از عمل زیبایی را با پزشک در میان بگذارید. او سپس بر اساس خواست شما و اندازه و شکل مناسب برای بدن شما، طرح دقیقی را در نظر می گیرد و بر اساس آن جراحی را صورت می دهد.

افتادگی سینه

اگر از اندازه سینه ها خود رضایت دارید اما آنها آنطور که باید و شاید، مثل دوران جوانی بالا و قرص و محکم نیستند، عمل لیفت سینه که به آن ماستوپکسی هم می گویند می تواند برای شما مناسب باشد. لیفت سینه به تنهایی نمی تواند اندازه سینه های شما را تغییر بدهد، بلکه فقط برای بالا کشیدن سینه ها و محکم کردن پوست و عضلات نگه دارنده سینه مناسب است. در جراحی لیفت سینه پزشک هیچ بخشی از بافت داخلی سینه را برنمی دارد بلکه فقط روی پوست آن کار می کند.

افتادگی سینه با از دست رفتن حجم و شکل پستان

گاهی از اوقات اندازه و شکل سینه ها در کنار اثر جاذبه بر علیه شما کار می کنند. در چنین شرایطی، یعنی وقتی که سینه ها اندازه و شکل مطلوب شما را ندارند، همچنین دچار افتادگی هم هستند، باید از عمل های ترکیبی ماموپلاستی و ماستوپکسی استفاده کنید. انجام جراحی افزایش حجم سینه در کنار لیفت سینه که پروتزپکسی نام دارد، می تواند اندازه سینه های شما را بزرگتر کند و آنها را روی ناحیه قفسه سینه بالاتر بکشد.

افتادگی سینه در کنار سنگینی پستان

گاهی از اوقات هرچه کمتر سینه خود را طی عمل های زیبایی دستکاری کنید، نتیجه بهتر خواهد بود. خانم هایی که سینه های بزرگ دارند و از وزن زیاد آنها خسته شده اند می توانند با انجام جراحی کوچک کردن سینه ها، یا ماموپلاستی کاهشی حجم و وزن آنها را کم کنند.

شانس درمان سرطان سينه

بهترین جراح سینه

یک جراح سینه خوب می تواند تمام عمل های زیبایی سینه را برای شما انجام دهد. چه ماموپلاستی از هر نوعش باشد، چه لیفت سینه. اما انتخاب بهترین جراح سینه در جوانسازی سینه ها به شکلی مناسب، تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

به یاد داشته باشید که چنانچه جراحی های سینه به خوبی و با دقت لازم انجام نشوند می توانند به بافت های داخلی سینه آسیب وارد کنند و این آسیب داخلی بعدها می توانند دردسرهای زیاد و حتی خطرناکی ایجاد کند. از جمله بالا رفتن احتمال ابتلا به سرطان سینه.

پس گرچه جراحان پلاستیک خوبی این عمل ها را برای شما انجام می دهند، اما توصیه ما این است که اگر می خواهید در کنار تجربه یک عمل زیبایی سینه موفق، جراحی ایمنی را نیز پشت سر بگذارید، حتما به یک متخصص جراحی پستان مراجعه کنید.

بهترین متخصص جراحی پستان، پزشکان فوق تخصص جراحی سینه هستند که به صورت تخصصی روی انجام انواع جراحی های زیبایی و درمانی سینه کار کرده اند و بهتر از هر پزشک دیگری این اندام را می شناسند.

تعداد این جراحان در داخل ایران زیاد نیست، اما یکی از بهترین ها دکتر امیرپاشا ابراهیمی، متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان هستند که با تجارت زیاد و البته موفق در این زمینه، می توانند مشورت های خوبی به شما ارائه کنند. برای ارتباط با دکتر امیرپاشا ابراهیمی بهتر است به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

جوانسازی سینه

بالا کشیدن سینه با لیزر

برای لیفت کردن سینه ها حتما لازم نیست تا تحت عمل جراحی قرار بگیرید. بلکه با روش های جایگزین دیگری که اتفاقا کمتر تهاجمی هستند نیز می توانید این کار را انجام دهید. از جمله بهترین جایگزین هایی که برای جراحی لیفت سینه پیشنهاد می شود، لیفت سینه با لیزر است. لیزر می تواند تأثیر خوبی در جوانسازی سینه داشته باشد. و عملکردش هم به صورت وارد کردن یک آسیب سطحی و تحریک بدن به تولید ماده طبیعی جوانساز، یعنی کلاژن است. از همین رو هم هست که تهاجم کمتری نسبت به جراحی دارد.

اما در کنار این مزیت های فوق العاده، باید بدانید که لیفت سینه با لیزر هرگز نمی تواند به اندازه یک جراحی لیفت سینه موثر باشد. علاوه بر آن اثرات لیفت با لیزر ابداً به پایداری لیفت سینه با جراحی نیستند. از همین رو اگر مایلید واقعا سینه های خود را لیفت کنید و سال ها از این اثر مطلوب بهره مند باشید، توصیه می کنیم به جای لیزر، لیفت با جراحی را انتخاب نمایید.

اما چنانچه دنبال اثرات زودگذر هستید و سینه شما به لیفت چندانی نیاز ندارد، لیفت سینه با لیزر می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

هزینه عمل بالا کشیدن سینه

تعیین هزینه لیفت سینه به عوامل متعددی بستگی دارد. در وهله اول دستمزد پزشک متخصص مطرح است که برای هر دکتر تفاوت می کند. از طرف دیگر شرایط خاص فرد، اینکه سینه ها چقدر دچار افتادگی شده اند و به چه حجمی از عمل نیاز دارند نیز در تعیین ای قیمت موثر است. از طرف دیگر بیمارستانی که عمل در آن انجام می شود نیز پارامتر قیمتی دیگری به شمار می رود.

بنابراین بهتر است برای آشنایی با قیمت دقیق بالا کشیدن سینه ها، با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید.

به صورت میانگین وب سایت های مختلف عددی بین 25 تا 40 میلیون تومان را برای جراحی های زیبایی سینه تعیین کرده اند. البته توصیه ما این است که به این عدد توجهی نداشته باشید. چراکه بسته به شرایط شما، ممکن است هزینه عمل زیبایی سینه خیلی کمتر از این باشد.

نویسنده : تیم پژوهشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا