ریداکشن ماموپلاستی

ریداکشن ماموپلاستی | عمل جراحی کوچک کردن سینه

ریداکشن ماموپلاستی

بزرگ بودن پستان و وزن زیاد آن سبب افتادگی سینه‌ها می‌گردد که این امر به مرور زمان، درد در ناحیه‌ی کمر، گردن و شانه را ایجاد می‌کند که می تواند به سلامت جسمی و روحی بانوان آسیب وارد کند و فرد به مرور زمان، دچار مشکل اسکلتی شود.
در حال حاضر عمل ماموپلاستی کاهشی که ریداکشن ماموپلاستی نیز می گویند توسط پزشک جراح برای افرادی که دارای سینه های بزرگ هستند و از بزرگی سایز سینه خود رنج می برند انجام می شود.
از آنجایی که ماموپلاستی هم باعث رفع مشکلات روانی و عاطفی و هم باعث بهبود ظاهر فرد می‌شود، می‌تواند یکی از محبوب‌ترین روش‌های جراحی زیبایی نام بگیرد. با ما همراه باشید تا عمل ماموپلاستی را بیشتر بشناسید.

ماموپلاستی یا جراحی سینه چیست؟

ماموپلاستی از جمله جراحی های زیبایی است که با هدف کوچک کردن سینه های بزرگ و افتاده یا بزرگ کردن سینه ها و در کل به منظور بهبود فرم ظاهری سینه ها انجام می شود.
با انجام عمل ماموپلاستی و لیفت سینه می توان سینه ها را به سمت بالا کشید و فرم و ظاهر مناسب را برای آن ها به ارمغان آورد. ماموپلاستی می تواند باعث تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس در بانوان شود.

ریداکشن ماموپلاستی

ماموپلاستی کاهشی

جراحی کوچک کردن سینه یا ریداکشن ماموپلاستی، برای کاهش سایز و متناسب کردن فرم سینه انجام می‌شود. در این جراحی علاوه بر کوچک کردن پستان، در صورت وجود افتادگی و یا عدم تقارن در پستان‌ها و نوک سینه، این مورد نیز اصلاح می‌گردد.

ماموپلاستی کاهشی تنها به دلیل زیبایی نیست!

کوچک کردن سینه علاوه بر جنبه زیبایی در برخی افراد جنبه درمانی دارد؛ یعنی برای کاهش درد و رفع مشکلات حرکتی، انجام می‌شود.
بزرگی سینه ها باعث ایجاد درد و ناراحتی مزمن در ناحیه کتف، سرشانه و گردن می شود. همچنین می تواند باعث ایجاد بثورات، محدودیت در فعالیت های فیزیکی و حتی باعث بی حسی اندام فوقانی، سوزن سوزن شدن و سردرد شود که تنها راه از بین بردن آن جراحی ماموپلاستی است.

در طول عمل ماموپلاستی، جراح با برداشتن بافت اضافی سینه، غدد، چربی و همچنین پوست اضافی، اندازه سینه را کاهش می دهد. البته جراح تا حدی می تواند پوست اضافی را بردارد که بعد از جراحی حرکت دادن سینه ها برای فرد دشوار نباشد.

به طور معمول، سینه های بزرگتر از حد معمول به سمت پایین متمایل یا افتاده هستند و اندازه هاله نوک سینه ممکن است کاملاً بزرگ شده باشد. تغییر بافت سینه به سمت بالا و کوچک کردن سینه ها در این جراحی برای کمک به بهبود وضعیت ظاهری و کاهش فشار ناشی از بندهای سینه بند بر روی شانه ها و گردن است.
در واقع جراح متخصص با انجام چند برش خاص دور و زیر هاله سینه و جدا کردن بخش‌های اضافی، هم سینه را کوچک می‌کند و هم با تغییر جای نوک و هاله سینه، فرم پستان‌ها را به حالت طبیعی برمی‌گرداند. علاوه بر کاهش حجم سینه، این روش سینه ها را بالا می برد تا تناسب را در بدن ایجاد کند.

در عمل ریداکشن ماموپلاستی اگر جا به جایی نوک سینه صورت بگیرد روند بهبودی طولانی تر و دوره نقاهت افزایش می یابد. در این صورت باید از برش های اطراف نوک سینه با دقت بیشتری مراقبت کرد.

جلسات مشاوره

یکی از نکات مهم پیش از تصمیم به انجام جراحی ریداکشن ماموپلاستی انتخاب جراح ماهر است. حتماً سؤالات لازم را بپرسید و نگرانی های احتمالی خود در مورد روش جراحی ماموپلاستی کاهشی را ذکر کنید و برای گفتگو در مورد اهداف خود برای جراحی آمادگی داشته باشید. جراحان پلاستیک آموزش دیده اند تا روش جراحی را برای هر فرد تطبیق دهند تا نتیجه جراحی بهینه شود.
در طول جلسات مشاوره موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

اهداف و خواسته های بیمار از انجام جراحی، انجام معاینات فیزیکی و بالینی، بررسی جوانب مختلف جراحی، خطرات احتمالی، مزایا و معایب محل ایجاد برش هاو موارد اینچنینی

در طول جلسات مشاوره، پزشک به بررسی سوابق پزشکی بیمار و معاینه فیزیکی سینه و بافت آن می پردازد تا با توجه به خواسته بیمار، بهترین تکنیک و برش را در نظر بگیرد.

مراقبتهای قبل از عمل ماموپلاستی

از بیمار خواسته می شود قبل از عمل، یک سری نکات و مراقبت ها را رعایت کند از جمله کنار گذاشتن سیگار و دخانیات به منظور تسریع روند بهبودی بعد از جراحی، قطع داروهایی که احتمال خونریزی را افزایش می دهند مانند آسپرین، ژلوفن و ناپروکسن
نخوردن و نیاشامیدن مواد غذایی شش تا هشت ساعت قبل از جراحی
شست و شوی سینه ها قبل از جراحی

مراقبتهای بعد از عمل کوچک کردن سینه

مراقبتهای بعد از عمل کوچک کردن سینه

 • تا چند روز نباید رطوبت به محل زخم ها برسد.
 • فرد می تواند پس از یک ماه رابطه جنسی داشته باشد.
 • تا چند هفته نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفت.
 • داروهای خود را طبق دستور پزشک حتما مصرف کنید.
 • از مصرف هر گونه دارو به صورت خودسرانه خودداری فرمائید.
 • همیشه جای زخم را خشک نگه دارید و بخیه‌ها را دستکاری نکنید.
 • از خوردن داروهای ضد انعقاد خون خودداری شود؛ زیرا احتمال خونریزی را در افراد افزایش می‌دهد.
 • تا سه روز پس از جراحی حمام نروید و بعد از این مدت باید با آب ولرم و بدون مواد شوینده استحمام انجام شود.
 • از انجام هرگونه فعالیت سنگین و حرکت دادن دست که به سینه‌ها فشار وارد کند (حتی رانندگی کردن) خودداری کنید.
 • استعمال دخانیات روند بهبودی را کند کرده و دوره‌ی نقاهت بیمار را طولانی می‌کند. به همین دلیل، فرد باید مدتی قبل و بعد از جراحی، از مصرف دخانیات اجتناب کند.
 • بیمار بعد از گذشت چند روز و کاهش درد ناشی از جراحی، می‌تواند پیاده‌روی آرام و سبک را آغاز کند. پیاده‌روی سرعت گردش خون را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود درد و تورم ناشی از عمل کاهش یابد.
 • افرادی که جراحی ماموپلاستی انجام می‌دهند، باید از استراحت مطلق بعد از عمل خودداری کنند؛ زیرا عدم فعالیت بدن، احتمال لخته شدن خون را افزایش می‌دهد و این امر تورم و کبودی را تشدید می‌کند. پس روزهای پس از عمل راه بروید. این کار به بهبود زودتر شما کمک می‌کند.
 • مصرف الکل باعث انبساط رگ‌ها، افزایش تورم بعد از جراحی و افزایش خونریزی می‌شود. پس اگر الکل مصرف می‌کنید، باید حداقل ۲ هفته قبل و بعد از ماموپلاستی کاهشی از مصرف الکل خودداری کنید

فیلم عمل کوچک کردن سینه

فیلم کوچک کردن سینه در مردان | ژنیکوماستی

در جراحی ژنیکوماستی بافت چربی و بافت فیبروگلندولار که عامل اصلی ایجاد ژنیکوماستی است، تخلیه می‌شود.

هزینه عمل ریداکشن ماموپلاستی

هزینه جراحی کوچک کردن سینه، به حجم سینه‌ها، سختی عمل، محل جراحی و نوع بیهوشی بستگی دارد. این هزینه براساس تعرفه پزشک و شرایط هر فرد متفاوت است و نمی‌توان هزینه عمل کوچک کردن سینه را به‌طور دقیق، مشخص کرد. پس بهتر است، جهت اطلاع از هزینه عمل ماموپلاستی کاهشی، با پزشکتان صحبت کنید.
در صورت تمایل، می‌توانید در جلسه مشاوره رایگان تمامی سوالات خود از جمله هزینه عمل جراحی کوچک کردن سینه را با دکتر امیر پاشا ابراهیمی در میان بگذارید.

جهت دریافت مشاوره رایگان لطفا کلیک کنید.

درن بعد از عمل ماموپلاستی

برای خارج شدن خونابه و دیگر ترشحات، لوله‌ای به نام درن در سینه‌ها کار گذاشته می‌شود که پس از چند روز برداشته می‌شود.

تجمع مایع در بدن یا سروما بعد از جراحی

نسج پستان و فلت‌های پوستی ناحیه پستان بدین صورت است که یک مایع ترشح می‌کند، به طوری که برخی زنان مجبور خواهند بود که کاملا سینه را بردارند و مایعی که در زیر فلپ‌های پوستی ایجاد می‌شود را طی سه تا چهار مرحله خارج نمایند.

به میزانی که چاقی زیربغل و اطراف سینه وجود داشته باشد و طی جراحی این نواحی لیپوساکشن شود و نسج پستان برداشته شود احتمال مواجه با تجمع مایع پس از جراحی بیشتر خواهد بود. در واقع می‌توان گفت به هر اندازه بافت سینه خارج شود به جای آن سروما ایجاد می‌شود که این یک امر طبیعی خواهد بود. لازم به ذکر است تخلیه این مایعات بسیار آسان است و با کمک یک سوزن می‌توان به راحتی بدون درد در مطب اقدام به تخلیه آن ها نمود.

به طور تقریبی می‌توان گفت تجمع مایع پس از جراحی سینه جز عوارض این جراحی به شمار نمی‌آید. البته استفاده از درن‌ها پس از جراحی به تخلیه این نوع مایعات کمک بسزایی می‌نماید.

درد بعد از عمل ماموپلاستی

درد بعد از عمل ریداکشن ماموپلاستی

در دو روز اول پس از انجام عمل ماموپلاستی، ممکن است احساس درد شدید کنید. مقدار قابل توجهی درد و تورم در روزهای اول وجود دارد که کاملا طبیعی است و با گذشت زمان از بین می رود. میزان زمان لازم برای بهبودی پس از عمل زیبایی سینه، به میزان سلامت بدن و روش‌های به کار رفته در جراحی بستگی دارد.

برای کاهش درد عمل ماموپلاستی:

 1. از مسکن‌های تجویز شده استفاده کنید.
 2. زخم‌ها را دستکاری نکنید چون این کار خطر عفونت را بالا می‌برد که قطعا عفونت داخلی با درد همراه خواهد بود.
 3. حتما حداقل به مدت یک هفته استراحت کامل داشته باشید.
 4. می‌توانید از کمپرس آب سرد برای مهار درد عمل ماموپلاستی استفاده کنید.

جای بخیه عمل ماموپلاستی 

بخیه های ماموپلاستی جذبی هستند و جای بخیه ها به مرور زمان خیلی بهتر شده و به شکل یک خط باریک زیر سینه پنهان می ماند.
در سال اول پس از جراحی خطوط جراحی قرمز هستند و جز طولانی‌ترین پروسه‌های ترمیمی در ناحیه سینه می‌باشد. خط برش ناشی از جراحی از بین نمی‌رود و همیشه باقی می‌ماند اما قرمزی روی خط و خیلی از فرم‌های برجسته روی خط برش جراحی پس از یکسال برطرف می‌شود.

بعد از گذشت زمانی در حدود ۲ تا ۳ ماه، کم کم شاهد نتایج اصلی خواهید بود. واقعیت های جراحی با گذشت زمان مشخص خواهد شد.

لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی

جراحی لیفت سینه که در اصطلاح پزشکی ماستوپکسی نام دارد، با برداشت پوست اضافی از سینه ها همراه می باشد که در نهایت، منجر به کشیده شدن سینه ها به سمت بالا، تغییر فرم و جوانسازی سینه ها می شود.
در این جراحی علاوه بر بالا کشیدن سینه ها، سینه ها گردتر و بخش بالای سینه پرتر به نظر می رسد. نوک پستان ها دوباره در مرکز سینه قرار می گیرد و هاله اطراف نوک سینه (پوست تیره اطراف نوک سینه) کوچک تر می شود. به طور خلاصه، لیفت سینه (ماستوپکسی) برای رسیدن به اهداف زیر طراحی شده است:

 • بالا بردن نوک پستان
 • ایجاد شکل گردتر برای سینه
 • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه (آرئولا)

طرز خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی

پس از انجام جراحی ماموپلاستی فرد باید حتما به پشت بخوابد. از خوابیدن روی پهلو و شکم در دوران نقاهت خودداری شود، زیرا فشار بر روی سینه‌ها، ممکن است به بافت سینه‌ فشار وارد کند و یا عدم قرینگی در سینه‌ها را به وجود آورد. همچنین، هنگام خواب باید از دو بالش در زیر سر خود استفاده نمایید؛ زیرا این کار تورم و درد را تا میزان مشخصی کاهش می‌دهد.

بنابراین باید از ایجاد فشار بر روی سینه‌ها جلوگیری کرد تا نتیجه‌ی ایده آل از جراحی حاصل شود و سینه در بهترین وضعیت خود تثبیت گردد.

سوتین ماموپلاستی

سوتین ماموپلاستی چیست؟

استفاده از سوتین مخصوص، یکی از مهمترین مراقبتهای بعد از ماموپلاستی کاهشی است که بسیار حائز اهمیت است. در چهار هفته‌ی اول پس از جراحی، باید به صورت مداوم و بیست و چهار ساعته از گن کششی مخصوص (سوتین طبی) استفاده شود.
استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی سینه، کمک می‌کند تا سینه، فرم بهتری بگیرد.

مزایای جراحی زیبایی سینه

عمل ماموپلاستی در کنار جنبه زیبایی جنبه درمانی نیز دارد. اکثر زیباجویانی که برای عمل ماموپلاستی مراجعه می کنند بیشتر از جنبه زیبایی، از درد و کوفتگی دائم شانه های خود شکایت دارند. این موضوع می تواند باعث بروز علائم و بیماریهایی مانند دیسک و آرتروز گردن شود. امروزه با وجود عمل های زیبایی متعدد، کافیه تا فقط اراده کنید. تنها راه رسیدن به خواسته هایتان، عزم و اراده خودتان است.
همچنین فراموش نکنید که جراحی سینه خود را به دست یک متخصص جراحی سینه و یا بهترین فلوشیپ فوق تخصصی سینه بسپارید تا از تجربه عمل سینه خود به خوبی یاد کنید.

جراحی سینه با لیزر جهت درمان و رفع افتادگی سینه

دوران نقاهت بعد از عمل كوچك كردن سينه نی نی سایت

دوره‌ی نقاهت بعد از کوچک کردن سینه‌ها تأثیر مستقیمی بر نتیجه‌ی جراحی می‌گذارد. به همین دلیل، رعایت کامل نکاتی که پزشک بیان می‌کند و انجام مراقبتهای بعد از عمل ریداکشن ماموپلاستی سبب می‌شود که روند بهبودی با سرعت بیشتری انجام شود و همچنین، خطرات و عوارض عمل ماموپلاستی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

در دوره‌ی نقاهت از دستمال و حوله‌ی تمیز، تیشرت و بلوز راحت که فشاری به بافت‌های سینه وارد نکند و پمادها و کرم‌های مخصوص که توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود، استفاده کنید و در صورت بروز هر گونه مشکل از قبیل قرمزی، خونریزی غیرطبیعی، کبودی و تورم حتما به پزشک مراجعه شود.

بهترین متخصص جراح پستان در تهران

دقت و توجه به علم زیبایی شناسی در تمامی مراحل جراحی لازم است، چرا که نتیجه ی حاصل از جراحی سینه به شدت تاثیرپذیر از این مساله خواهد بود. جراح سینه با شناخت کافی از آناتومی سینه ها بهترین گزینه برای عمل های زیبایی است.
جراحی از هر نوع آن که باشد روندی حساس و پیچیده است. از این رو دقت و مهارت جراح باید به قدری باشد که پس از عمل جای بخیه و برش کمتری در نواحی مورد نظر باقی بماند.

برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب از عمل ریداکشن ماموپلاستی، لازم است پزشک متخصص حاذقی را انتخاب کنید. چنانچه به دنبال بهترین جراح سينه در تهران هستید، دکتر امیرپاشا ابراهیمی دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (سرطان و زیبایی)، را به شما معرفی می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا