دکتر ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی درمانی توسط بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی درمانی یک روش جراحی است که در آن با برداشتن بافت و پوست پستان، سرطان برداشته می شود. این جراحی به عنوان بخشی از درمان سرطان پستان ضروری است. بدیهی است، اگر به شما گفته شده است که باید این عمل را انجام دهید، باید بدانید که در هر مرحله از مشاوره جراح گرفته تا ریکاوری پس از عمل چه اتفاقی می افتد.

بهترین دکتر ماموپلاستی در تهران

ما با بهترین دکتر جراح ماموپلاستی در تهران، دکتر امیرپاشا ابراهیمی در مورد انتظارات بیمارانش در روز عمل جراحی ماموپلاستی تحت مراقبت خود و مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی صحبت کرده ایم و آن را در قالب این مطلب در اختیار علاقمندان به این موضوع قرار داده ایم.

 

قبل از تجربه عمل ماموپلاستی درمانی چه انتظاری می توان داشت؟

هزینه ماموپلاستی در تهران
ماموپلاستی تهران

صبح جراحی، از شما درخواست می شود که فرم رضایت نامه موافقت با عمل را امضا کنید. سپس خطوطی روی سینه شما علامت گذاری می شود که تعیین کننده نقاط عمل است. تعدادی تصویر بدون چهره از شما ثبت می شود که در آنها قابل شناسایی نیستند. همچنین با متخصص بیهوشی ملاقات خواهید کرد.

اگر تومور در جایی باشد که احساس کردن آن دشوار است، ممکن است لازم باشد قبل از عمل به بخش اشعه ایکس مراجعه کنید. پزشکان اشعه ایکس باید تومور را بومی سازی کرده و در حالی که تحت بی حسی موضعی هستید، سیم راهنما را داخل آن قرار دهند. این به جراحان نشان می دهد که کدام بافت سینه باید برداشته شود.

متخصص ماموپلاستی در تهران

این عمل همچنین ممکن است شامل جراحی غدد لنفاوی زیر بغل باشد که قبلاً با شما در این خصوص صحبت می شود.

برای انجام عمل، ابتدا تومور و حاشیه بافت اطراف آن برداشته می شود. سپس سینه با نوک پستان تغییر شکل می یابد. میزان جراحی بستگی به تکنیک مورد استفاده دارد و این مورد در کلینیک با شما مورد بحث قرار می گیرد.

 

بعد از ماموپلاستی درمانی چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

عوارض ماموپلاستی
نمونه کار ماموپلاستی

پس از اتمام جراحی، شما به بخش باز می گردید که در آن به شما مسکن داده می شود. ممکن است در ابتدا برای بلند شدن از رختخواب به کمک جزئی نیاز داشته باشید.

بعد از جراحی باید مسکن های معمولی مصرف کنید (غیر از نوروفن، ایبوپروفن یا سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی به مدت 48 ساعت بعد از عمل).

بعد از عمل ماموپلاستی درمانی به چه علائمی باید توجه ویژه داشته باشم؟

اگر دمای بدنتان افزایش یافته، استفراغ می کنید یا قرمزی قابل توجهی روی پوست سینه یا اطراف آن احساس می کنید، بلافاصله با پزشک تان تماس بگیرید. این به این دلیل است که ممکن است دچار عفونت شده باشید و به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. عفونت های زخم اغلب تا بیش از یک هفته پس از جراحی ایجاد نمی شوند.

گاهی اوقات نکروز چربی با علائم بارزی چون قرمزی و تورم با عفونت اشتباه گرفته می شود.

پماد یا روغن نباید تا شش هفته پس از عمل روی زخم مالیده شود.

 

عوارض ماموپلاستی چیست؟

نمونه کار ماموپلاستی
عوارض ماموپلاستی

ممکن است برخی از درد های تیر کشنده در سینه هایتان را تجربه کنید که طی چند ماه آینده تسکین می یابد. سینه ها متورم می شوند و حس نوک سینه شما تغییر کرده یا از بین می رود.

تورم و کبودی اولیه طی حدود شش هفته برطرف می شود، اما تا 6 تا 12 ماه طول می کشد تا جای زخم ها برطرف شود و شکل سینه ها کامل شود.

 

چگونه به زخم ها رسیدگی کنم؟

زخم شما با یک پانسمان ضد آب پوشانده می شود تا تمیز بماند. شما می توانید روز بعد از عمل دوش بگیرید. هنگامی که در خانه هستید مقداری ترشح از زخم خواهید داشت. اما نگران نباشید، این کاملا طبیعی است. چنانچه نگرانی دارید، لطفاً برای مشورت با پرستار مراقبت از سینه یا در خارج از ساعات کاری عادی با مطب تماس بگیرید. بخیه های شما قابل جذب شدن هستند.

عمل ماموپلاستی در تهران

 

آیا ماموپلاستی خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد؟

 

 

هزینه ماموپلاستی در تهران

قانون ایجاب می کند که بیمه پس از جراحی ماستکتومی برای درمان سرطان، بازسازی سینه را تحت پوشش قرار دهد. با این حال، از آنجایی که این یک عمل زیبایی است، باید با شرکت بیمه خود جزئیات آن را بررسی کنید و در مورد قیمت ماموپلاستی و هزینه های مربوطه با پزشک خود صحبت کنید.

مهم است که بدانید اگر تحت جراحی سینه قرار می گیرید، حال چه به عنوان یک عمل زیبایی و چه به عنوان بازسازی، حق بیمه درمانی تان به چه صورت خواهد بود. در برخی موارد، ممکن است از پوشش بیمه در آینده نیز محروم باشید. اگر به دلیل اهمال و اطلاعات ناکافی هزینه جراح را به صورت آزاد پرداخت کنید، این امکان وجود دارد که شرکت های بیمه هزینه آن را پوشش ندهند.

 

چه چیزهای دیگری به من توصیه می شود؟

سوتین ماموپلاستی
بهترین دکتر ماموپلاستی در تهران

پیروی از نکات زیر می تواند در خصوص ماموپلاستی درمانی بسیار کمک کننده باشد:

سوتین و پروتز

بلافاصله پس از عمل باید از سوتین حمایتی نرم و بدون سیم (سوتین ماموپلاستی) استفاده کنید. این به جلوگیری از افتادن وزن سینه روی زخم ها کمک می کند و بر روند بهبودی تأثیر خوبی دارد. شما باید چهار تا شش هفته به طور شبانه روز سوتین حمایتی بپوشید و فقط آن را برای دوش گرفتن بردارید. اگر تفاوت قابل توجهی در اندازه سینه های تان وجود داشته باشد، ممکن است لازم باشد از پروتز پارشیان در سوتین خود استفاده کنید.

مصرف مکمل

لطفاً قبل یا بلافاصله بعد از عمل از هیچ مکمل غذایی استفاده نکنید. لطفاً در صورت مصرف هر چیزی (به عنوان مثال آرنیکا) قبل از عمل جراحی، آن را به جراح خود اطلاع دهید.

مدت زمان لازم برای مرخصی

مدت زمانی که برای گرفتن مرخصی کار نیاز دارید بستگی به ماهیت کار شما دارد، اما حداقل باید برای دو تا چهار هفته برنامه ریزی کنید. لطفاً مطمئن شوید آیا برای کار به گواهی بیماری نیاز دارید تا قبل از خروج از بیمارستان به شما داده می شود.

سوالات رایج سرطان پستان

 

از سرگیری فعالیت های عادی

شما باید حداقل شش هفته از انجام تمرینات سنگین اجتناب کنید. به شما توصیه می شود تا یک هفته بعد از عمل، رابطه جنسی نداشته باشید زیرا تحریک جنسی می تواند باعث تورم بیشتر سینه ها شود. به مدت شش هفته فقط تماس ملایم و حداقلی را در سینه های خود مجاز کنید. حداقل دو هفته پس از جراحی، رانندگی مجاز نخواهد بود. شما باید از بلند کردن اجسام سنگین، کارهای خانه و انجام خرید های سنگین خودداری کنید.

ورزش بعد از عمل ماموپلاستی

به شما یک راهنمای ورزش داده می شود اما مجاز نیستید تا 10 روز پس از جراحی این تمرینات را انجام دهید. در صورت بروز مشکلات ناخواسته مانند سفتی شانه یا بازو، ما شما را به فیزیوتراپ ارجاع می دهیم. مهم است که 10 روز قبل و بعد از جراحی هیچگونه مکمل مصرف نکنید زیرا برخی از آنها می توانند خطر بروز عوارض را افزایش دهند.

اگر مایلید در مورد گزینه های جراحی برای سرطان سینه بیشتر بدانید، می توانید از آقای دکتر امیرپاشا ابراهیمی در اینجا برای نظر تخصصی وقت بگیرید.

 

بهترين دکتر ماموپلاستی در تهران | بهترین دکتر جراح ماموپلاستی در تهران

بهترين جراح سرطان سينه در تهران
بهترين جراح سينه در تهران

چنانچه به دنبال بهترین جراح سينه در تهران هستید، به شما دکتر امیرپاشا ابراهیمی دارای بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، فلوی رسمی جراحی پستان (سرطان و زیبایی) از دانشگاه علوم پزشکی تهران، از اعضای زبده تیم به آیند را معرفی می کنیم.

برای مشاوره با ایشان لطفا کلیک کنید.

“م . ز”

تندرست باشید.

منبع: topdoctors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا