بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه | روش های افزایش حجم سینه

بزرگ کردن سینه

آیا می توان سینه ها را بزرگ کرد؟ جواب مثبت است. بیشتر خانم ها دوست دارند اندامی ایده‌آل داشته باشند، اما هیچ خانمی نیست که نخواهد سینه های خوش فرم داشته باشد.

شما می توانید با استفاده از روش های پزشکی و درمانی از قبیل ماموپلاستی سینه های خود را بزرگ تر کنید. طی این عمل جراحی پزشک از ایمپلنت های مصنوعی که اغلب از مواد سیلیکونی یا قلیایی تشکیل شده اند استفاده می کند. وقتی که این ایمپلنت ها زیر پوست سینه قرار می گیرند باعث پف کردن و بزرگ تر شدن سینه می شوند. چنانچه برای حجم دهی به سینه ها از ایمپلنت استفاده شود، می توانید مطمئن باشید که نتیجه کار تا حدود 12 سال پایدار باقی می ماند.

هرچند می توان به جای استفاده از ایمپلنت های مصنوعی، از چربی طبیعی خود بدن هم برای حجم دهی به سینه ها استفاده کرد. البته هرکدام از این روش ها مزایا و معایب خودشان را دارند. گرچه عمل جراحی موثرترین و سریعترین روش برای بزرگ کردن سینه ها است، اما تنها روش نیست. بلکه روش های طبیعی هم برای این منظور وجود دارند.

در این مقاله بیشتر در مورد روش های مختلف بزرگ کردن سینه صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه با جراحی

ماموپلاستی به طور کلی یعنی برش دادن سینه و قرار دادن ایمپلنت در زیر پوست این ناحیه.

تاثیرات ماموپلاستی عبارتند از:

 • بزرگ کردن سینه هایی که به طور طبیعی کوچکند
 • بازسازی شکل نرمال سینه بعد از رویدادهایی مانند بارداری، کاهش وزن یا شیردهی
 • همسان سازی شکل و اندازه هر دو طرف سینه
 • بازسازی سینه بعد از جراحی های درمانی همچون ماستکتومی(تخلیه سینه)

گرچه حجم دهی به سینه جزو عمل های زیبایی به شمار می رود و سلیقه ایست، اما برای بسیاری از خانم هایی که برای موارد درمانی مانند سرطان سینه تحت عمل جراحی قرار می گیرند، بزرگ کردن سینه می تواند امری ضروری باشد تا حالت، شکل و اندازه اولیه سینه ها را به آنها بازگرداند.

تحقیقات نشان داده اند بزرگ کردن سینه می تواند اعتماد به نفس خانم ها را بالا ببرد.

ایمپلنت های سینه

ایمپلنت های سینه در واقع پروتزهای مصنوعی هستند که زیر سینه قرار می گیرند تا حالتی بزرگ تر و برجسته تر به آن بدهند.

ایمپلنت های سینه می توانند از موادی از قبیل سیلیکون، مواد قلیایی یا مواد تشکیل دهنده دیگری ساخته شده باشند. اما بافت همه آنها از نظر حس لامسه شباهت زیادی به بافت نرم خود سینه دارد.

سه نوع ایمپلنت سینه وجود دارد:

 • ایمپلنت های قلیایی : که با محلول های قلیایی مانند آب نمک پر شده اند. این مایع داخل پوسته سیلیکونی لاستیکی قرار می گیرد و بعد داخل سینه جایگذاری می شود. این ایمپلنت ها را می توان با هرقدر مایع که مورد نظر است پر کرد. اینها روی سفتی، حس و شکل سینه اثر می گذارند.

چناچه ایمپلنت های قلیایی در داخل بدن پاره شوند و چکه کنند مایعات داخلشان توسط بدن جذب شده و به طور طبیعی دفع می شوند.

 • ایمپلنت های سیلیکونی : کیسه های سیلیکونی هستند که با ژل های سیلیکونی پر شده اند. چنانچه ایمپلنت های سیلیکونی داخل بدن پاره شوند یا چکه کنند ژل داخلشان یا سرجایش باقی می ماند یا به زیر پوست می رود. ایمپلنت های سیلیکونی آسیب دیده ممکن است کاهش حجم پیدا کنند، ممکن هم هست که نکنند.

افرادی که از این ایمپلنت ها استفاده می کنند باید مرتب تر به پزشک مراجعه کرده و آنها را چک‌آپ کنند. آزمایشاتی مانند آم آر آی و فراصوت می توانند در بررسی وضعیت این ایمپلنت ها موثر باشند.

 • ایمپلنت های جایگزین : که ممکن است از موادی مانند پلی پروپیلین، سویا، روغن یا مواد دیگر تشکیل شده باشند.

البته همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم می توان به جای استفاده از ایمپلنت های مصنوعی، از چربی طبیعی خود بدن هم استفاده کرد. تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه، طبیعی ترین روش با تهاجم کم به شما می رود. به این صورت که چربی از ناحیه دیگری از بدن که بافت چربی زیاد دارد برداشته شده و به داخل سینه تزریق می شود.

بزرگ کردن سینه

آیا بعد از بزرگ کردن سینه می توان شیردهی کرد؟

همیشه در مورد اینکه مبادا بزرگ کردن سینه در شیردهی طبیعی برای خانم ها اختلالی ایجاد کند نگرانی هایی وجود داشته.

تحقیقات نشان داده اند  که شانس افراد عادی در ناتوانی در شیردهی با شانس افرادی که ایمپلنت سینه گذاشته اند یکسان است. هنوز اطلاعات کافی در مورد اینکه آیا ایمپلنت سینه می تواند در توان شیردهی اثر منفی داشته باشد در دسترس نیست.

بهترین جراح سینه در تهران

چنانه قصد دارید تا با روش های جراحی سینه خود را بزرگتر کنید بهتر است حتما به انتخاب درست جراح توجه داشته باشید. یک جراح خوب علاوه بر شناخت کافی از موضوع سلامت سینه، اطلاعات و شناخت کافی هم از ظاهر و شکل آن دارد تا بتواند بهترین نتیجه را رقم بزند.

دکتر امیرپاشا ابراهیمی، متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی پستان، یکی از بهترین جرحان زیبایی و البته درمانی سینه در داخل کشور هستند.

بزرگ کردن سینه بدون جراحی

روش های غیرجراحی هم برای بزرگ کردن سینه وجود دارند. برخی از فعالیت ها می توانند در تغییر اندازه تاثیرگذار باشند. فعالیت هایی از قبیل :

 • تغذیه : شیر، شنبلیله، رازیانه، معجون، آجیل و سویا از جمله مواد خوراکی هستند که گفته می شود در بزرگ کردن سینه ها موثرند
 • برخی از تمرینات یوگا در این امر اثرگذارند
 • ماساژ : ماساژ دادان سینه ها می تواند آنها را بزرگتر کند
 • ورزش : برخی از تمرینات ورزشی ساده وجود دارند که ممکن است سینه ها را بزرگتر کنند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا