جراحی پستان

جراحی پستان | بهترین جراح پستان در تهران

جراحی پستان

سلول های سرطانی مهاجمین بسیار ریز خارجی در بدن ما نیستند. بلکه سلول های عادی خود بدن هستند که از نظر ژنتیکی دچار جهش یا بهتر است بگوییم ایراد شده اند و رشد مداوم دارند. این سلول های بدرفتار که اتفاقا خیلی هم سریع رشد می کنند می توانند از هر ویروس، باکتری یا میکروب دیگری خطرناک تر باشند.
اما خوشبختانه یک نقطه ضعف دارند. آن هم اینکه همانقدر که تمایل دارند در بدن آزادنه بچرخند، دوست دارند به هم بچسبند. چسبیدنی که موجب ایجاد شدن یک توده می شود. توده هایی که آنقدر بزرگ هست که بتوان به شکل فیزیکی آن را برداشت و از بدن خارج کرد. و این نقطه ضعف دقیقا همان نقطه ای است که پزشک برای درمان از در آن وارد می شود. یعنی جراحی.
هنوز هم بهترین راه برای درمان انواع سرطان، جراحی است و هرچه زودتر انجام بشود نتیجه بهتری هم خواهد داشت.
سرطان سینه را نه باید سخت گرفت نه آسان. واقعیت این است که اگر به موقع سرطان سینه را شناسایی کنید، خیلی راحت می توانید با جراحی پستان آن را درمان کنید. جراحی پستان موثرترین و بهترین راهکار برای درمان کردن سرطان سینه در زنان است. پس اولین چیزی که در مورد سرطان سینه اهمیت دارد این است که از آن نترسید. اگر به موقع آن را شناسایی کنید کاملا درمانپذیر است.
در ادامه بیشتر در مورد جراحی پستان صحبت خواهیم کرد تا شما بتوانید شناخت دقیق تری از آن داشته باشید.

 

سرطان سینه چیست؟

سرطان سینه یکی از رایجترین انواع سرطان در بین خانم ها است. بنابراین هر خانمی باید از آن اطلاعات کافی داشته باشد. پس خطر آن برای شما هم وجود دارد. لذا بهتر است روش های تشخیص سرطان را جدی بگیرید و به صورت منظم برای چک‌آپ به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای اینکه در این موارد اطلاعات دقیق و کاملی به دست بیاورید توصیه می کنیم روی واژه های “علائم سرطان” و “روش های خودآزمایی” کلیک کنید و مقالات مربوط به این مطالب را در همین وبسایت مطالعه نمایید.

در کنار تمام این موضوعات موارد بسیاری پیش آمده که پزشک در تشخیص سرطان سینه اشتباه کرده است. این موضوع از هر دو جنبه صدق می کند. یعنی مواردی که پزشک به اشتباه تشخیص وجود سرطان داده و زحمت و خطرات جراحی را به گردن بیمار انداخته است، اما هیچ توده ای در کار نبوده، یا بدتر، مواردی که پزشک به اشتباه وجود توده را تشخیص نداده و باعث شده تا سرطان رشد کند و به مراحل خطرناک برسد. به همین خاطر می گوییم که انتخاب یک پزشک متخصص قابل اطمینان که به کارش مطمئن هسیتد مهم ترین کاری است که شما به عنوان بیمار می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

جراحی پستان

جراحی توده برست

اگر کمی از این عنوان گیج شده اید بهتر است همین ابتدا توضیح بدهیم که جراحی توده برست همان جراحی پستان برای برداشتن غده سرطانی است.

خب قرار شد کمی بیشتر در مورد جراحی پستان صحبت کنیم تا فکر نکنید که عملی بسیار ساده و سرپایی است. اندام پستان اندامی بسیار حساس است پس جراحی کردن آن به دقت، دانش، تجربه و مهارت زیادی نیاز دارد. اگر پزشک جراح اندکی خطا کند می تواند آسیب های بعضاً جبران ناپذیری به سینه شما بزند. پس دشواری و حساسیت آن را دست کم نگیرید. تنها کاری هم از دست بیمار برمی آید تا عمل موفق تری را پشت سر بگذارد این است که تمام تلاشش را بکند تا یک جراح پستان خوب را پیدا کند.

توده های سرطانی داخل پستان همیشه در سطح نیستند که فقط با بریدن پوست بتوان آنها را بیرون کشید. بلکه در بیشتر مواقع در عمق بافت سینه قرار دارند. همین نکته کافی است که عمل جراحی پستان را بسیار پیچیده و دشوار کند. پزشک باید بتواند بدون آسیب رساندن به بافت طبیعی سینه غده را خارج کند. علاوه بر آن توده برست یا سینه همیشه فقط یکی نیست. ممکن است سرطان سینه شما شامل چند توده بشود که در بخش های مختلف یک یا هر دو سینه پراکنده باشند و پزشک مجبور خواهد بود تمام آنها را بردارد.

اینکه تعداد توده ها چندتاست و در چه وضعیتی قرار دارند کاملا به شرایط منحصر به فرد شما بستگی دارد. البته گرید یا مراحل سرطان سینه هم در این امر دخیل است که جلوتر در مورد آن بیشتر صحیت می کنیم.

عمل سرطان سینه بدخیم

همه توده های سرطانی را می توان به دو بخش اصلی تقسیم کرد. یکی توده های خوش خیم و دیگری توده های بدخیم. همانطور که خیلی از شما می دانید توده های خوش خیم آنهایی هستند که سلولهایشان در بخش های دیگر پخش نمی شود، بلکه متراکم بوده و سر جای خود می مانند. خیلی ها هستند که در برخی از اندام بدن خود توده خوش خیم دارند و با صلح و آرامش سال های سال به خوبی و خوشی در کنار آن زندگی می کنند.

اما مشکل اصلی توده های بدخیم است. اگر شنیده اید که سرطان کشنده است به خاطر توده های بدخیم است. توده های بدخیم آنهایی هستند که سلول هایشان تمایل دارند در بدن حرکت کنند و آنقدر مغرور هستند که هر کدام دوست داشته باشند یک توده جدید دور خودشان درست کنند. توده بدخیم به خودی خود کشنده نیست، بلکه علت خطرناک بودن آن این است که مثل یک بیماری مسری غیر قابل کنترل ممکن است در همه بدن پخش شود.

این نکته را هم باید بدانید که همیشه احتمال بدخیم شدن توده های خوش خیم وجود دارد. کافی است یکی از سلول های توده خوش خیم از توده اصلی جدا شده و خودش شروع به تکثیر کند. همین برای بدخیم شدن شرایط خوش خیم کافی است. اصولا وقتی بتوان با جراحی توده ای را از داخل بدن حذف کرد، این کار را می کنند، چه توده خوش خیم باشد، چه بدخیم.

عمل سرطان سینه بدخیم

جراح سینه در تهران

می گوییم جراح سینه در تهران چون متأسفانه یا خوشبختانه بیشتر جراحان خوب سینه در تهران جمع شده اند. متأسفانه از این نظر که درست نیست همه چیز در پایتخت جمع شده باشد چراکه خیلی ها برای مورد مهمی چون درمان سرطان سینه از شهرستان تا تهران می آیند و متحمل هزینه های رفت و آمد و سکونت می شوند. و خوشبختانه از این رو که تهران عملا به یک بورس بزرگ برای همه چیز تبدیل شده است و این یعنی راحت تر می توانید آنچه را که دنبالش می گردید در آن پیدا کنید و لازم نیست در پهنای کل کشور دنبالش باشید.

اصولا سه دسته از پزشکان جراح هستند که می توانند جراحی پستان را برای شما انجام دهند. اول متخصصین جراحی عمومی، دوم متخصصان جراحی پلاستیک و بالاخره پزشکان فوق تخصص جراحی سینه.

شاید دیدن عنوان جراح پلاستیک در این بین کمی نامتجانس به نظر برسد، اما این جراحان نه در زمینه درمانی، بلکه در زمینه انجام عمل های زیبایی پستان می توانند به شما کمک کنند.
برای آشنایی بیشتر با عمل های زیبایی سینه توصیه می کنیم به مقاله جراحی زیبایی پستان مراجعه کنید.

مقایسه جراح عمومی و فوق تخصص جراحی پستان

هر دو این گروه از جراحان می توانند یک جراحی خوب سرطان سینه را برای شما انجام دهند. با این تفاوت که اعتماد به یک جراح عمومی پر ریسک تر است. جراح عمومی می تواند هر غده سرطانی را جراحی کند. فرقی ندارد که در سینه باشد یا جای دیگر. به همین خاطر آنطور که باید و شاید شناخت کافی از اندام پستان ندارد. به همین دلیل ریسک وارد شدن آسیب به بافت طبیعی سینه در صورت انجام عمل جراحی پستان با یک متخصص جراحی عمومی بسیار بالاتر است.

از طرف دیگر یک پزشک فوق تخصص جراحی سینه یا فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان، کسی است که به صورت تخصصی روی اندام سینه تمرکز کرده است. یعنی برای عمل کردن توده های سرطانی در بخش های دیگر بدن نمی توانید به او مراجعه کنید. در واقع یک فوق تخصص سینه مهارت و دانش کافی در خصوص جراحی پستان را دارد و می تواند با ریسک و خطر کمتر، بدون آسیب رساندن به بافت طبیعی سینه عمل جراحی پستان را برای شما انجام دهد. علاوه بر آن احتمال اینکه ظاهر سینه بعد از عمل دچار مشکل بشود، با مراجعه به یک فوق تخصص بسیار کمتر است. تعداد پزشکان فوق تخصص جراحی پستان در کشور زیاد نیست، بنابراین پیدا کردنشان چندان دشوار نخواهد بود.

برای مثال دکتر امیرپاشا ابراهیمی، متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان یکی از بهترین پزشکان فوق تخصص جراحی پستان در کشور هستند که می توانید با اطمینان خاطر کامل به ایشان مراجعه کنید و عمل جراحی سینه را انجام دهید.
جالب اینکه پزشکان فوق تخصص جراحی سینه در زمینه انجام جراحی های زیبایی پستان هم از بهترین جراحان پلاستیک قابل اعتماد تر هستند.

جراح سینه در تهران

مراقبتهای بعد از عمل سرطان سینه

اولین نکته مراقبتی بعد از انجام جراحی پستان به عهده پزشک است و آن پرتودرمانی است. اول این نکته را به یاد داشته باشید که جراح طی عمل علاوه بر خود توده بخشی از بافت اطراف آن را نیز برمی دارد تا مطمئن شود هیچ سلول اضافه ای آن دور و بر باقی نمانده است. اما به این اکتفا نخواهد کرد و بعد از عمل دستور پرتودرمانی می دهد. با پرتودرمانی سینه بعد از عمل پزشک می تواند تا درصد بسیار زیادی از باقی نماندن هیچ سلول سرطانی در سینه اطمینان حاصل کند.

اما بقیه مراقبتهای بعد از عمل سرطان سینه به عهده خودتان است که البته پزشک آنها را به شما گوشزد خواهد کرد.

از جمله اینکه باید تا مدتی رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و غذاهایی بخورید که شانس بروز مجدد سرطان سینه را کم می کنند. این غذاها کم نیستند و اغلب شامل مواد خوراکی طبیعی و سالم می شوند. 

علاوه بر آن، بعد از عمل جراحی پستان باید حداقل تا یک هفته استراحت مطلق باشید و سرکار نروید. همچنین انجام ورزش هم تا حدود یک ماه ممنوع است و بعد از آن کم کم می توانید ورزش های سبک را شروع کنید. همچنین نباید تا چند ماه بار سنگین هم بردارید. همه اینها به خاطر آن است که بعد از جراحی پستان نباید فشاری روی سینه بیاید. مخصوصا که هنوز زخم های عمل به طور کامل بهبود پیدا نکرده اند.

و در آخر اینکه حتما به دستورات دارویی پزشک توجه داشته باشید و داروهایتان را به صورت منظم مصرف کنید. در کنار آن تا مدتی باید برای چک‌آپ های منظم به پزشک درمانگرتان مراجعه کنید.

فیلم جراحی سرطان سینه

گرید سرطان سینه

قول داده بودیم که در این مورد صحبت می کنیم. همین اول بگوییم که اگر مایلید اطلاعات کاملی در این زمینه به دست بیاورید بهتر است به مقاله جامع درجه بندی سرطان سینه مراجعه کنید.

اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه در این باره صحبت کنیم باید بگوییم که به صورت کلی سرطان سینه را به چهار گرید یا مرحله تقسیم می کنند. تعیین گرید سرطان به مرحله رشد، اندازه و سرعت رشد توده های سرطانی بستگی دارد. هرچه بتوانید در گریدهای پایین تر، یعنی در مراحل اولیه که تازه سرطان شروع به رشد کرده آن را تشخیص داده و درمان کنید، طبیعتا شانس درمان شما هم بالاتر می رود. اما هرچه توده ها بزرگتر شوند سرطان به گرید های بالاتری رسیده و درمان آن سخت تر می شود.
حتی تا گرید سوم یا ماقبل آخر سرطان سینه هم شانس درمان وجود دارد و زیاد هم هست. اما هرگز نباید اجازه دهید که سرطان سینه به قدری رشد کند که به گرید چهارم یا مرحله متاستاز برسد. گرید چهارم مرحله ای است که سلول های سرطانی از بافت سینه خارج شده و به سایر نقاط بدن مانند کبد و معده و غیره رسیده اند. تنها در این گرید است که نمی توان سرطان سینه را درمان کرد. پس مراقب علائم سرطان سینه باشید و آنها را به موقع شناسایی کنید تا زودتر تحت درمان قرار بگیرید. یادتان باشد که سرطان سینه همیشه در کمین است.

جراحی پستان

برداشتن سینه در سرطان

برداشتن سینه در سرطان که با نام عمل جراحی ماستکتومی سینه شناخته می شود، شاید معروف ترین شکل از جراحی سینه باشد. اغلب وقتی حرف از سرطان سینه می شود تصور سینه های تخلیه شده به ذهن متبادر می شود. تصویری که شاید ترسناک ترین تصور درباره جراحی سینه باشد.

اما بهتر است بدانید که اتفاقا ماستکتومی هیچگاه در دسته اولین گزینه های درمانی مورد نظر یک متخصص جراحی سینه خوب نیست. دکتر امیرپاشا ابراهیمی متعقدند که ماستکتومی نباید مگر در شرایطی که چاره دیگری به جز آن نباشد انجام پذیرد.
واقعیت این است که تخلیه کردن سینه ها با ماستکتومی وضعیت روحی و روانی بسیار دشواری را بعد از درمان برای بیمار به همراه می آورد. حتی اگر با عمل بازسازی سینه، پستان به حالت پر حجم اولیه خود بازگشته باشد. این واقعیتی است که تجربه آن را ثابت کرده است. به همین دلیل هم هست که دکتر ابراهیمی تا جایی که امکان پذیر باشد تلاش می کنند با روش های دیگری که کمتر تهاجمی هستند سرطان سینه را درمان کنند تا به اعتماد به نفس و روحیه بیمار ضربه ای وارد نشود.

چه زمانی جراحی ماستکتومی انجام می شود؟

به صورت کلی تنها در دو شرایط است که توصیه می شود از جراحی سینه ماستکتومی استفاده شود. اول زمانی است که سرطان سینه به خاطر غفلت فرد به مراحل بالا، یعنی مراحل میانی یا آخر گرید سوم سرطان پستان رسیده باشد. یعنی وقتی که سلول های سرطانی در سرتاسر سینه و حتی بخشی از غدد لنفاوی زیربغل پخش شده اند. در چنین وضعیتی با جراحی پستان جزئی نمی توان سرطان سینه را درمان کرد و تنها راهکار درمانی تخلیه کامل سینه خواهد بود.

علاوه بر این برای بیمارانی که پتانسیل ژنتیکی و سابقه خانواده قدرتمندی از ابتلا به سرطان سینه دارند، و آزمایش ها و غربالگری های متعدد این شانس بالا از ابتلا را ثابت کرده اند، استفاده از ماستکتومی پیشگیرانه یا ماستکتومی پروفیلاکتیک می تواند مفید باشد. این عمل تخلیه سینه اتفاقا زمانی انجام می شود که هنوز سلول های سرطانی در سینه رشد نکرده اند، اما جراح پستان برای پیشگیری از بروز سرطان در آینده که به نظر قطعی هم می آید جراحی پستان ماستکتومی را برای فرد انجام می دهد.

البته بازهم دکتر امیرپاشا ابراهیمی توصیه می کنند که مگر در شرایط ضروری از انجام ماستکتومی پرهیز شود و تا جای ممکن با لامپکتومی یا جراحی موضعی سینه سرطان سینه تحت درمان قرار بگیرد.

هزینه عمل زیبایی سینه زنان

عمل های زیبایی در هر ناحیه از بدن که باشند اصولا جزو عمل های گران قیمت هستند. همچنین از آنجایی که بیش از نود درصد شرکت های بیمه هزینه جراحی های زیبایی را پوشش نمی دهند، نمی توان عمل های زیبایی پستان را در دسته جراحی های ارزان قیمت جای داد.

جراحی های زیبایی پستان متنوع هستند. شما می توانید از این عمل ها برای افزایش یا کاهش حجم سینه ها و همچنین لیفت سینه برای اصلاح شکل افتاده ظاهری آن استفاده کنید. بسته به اینکه چه نوع جراحی را انتخاب کنید، عمل جراحی در کدام بیمارستان انجام شود و دستمزد جراح مورد نظر شما چقدر باشد، هزینه عمل زیبایی سینه زنان می تواند متفاوت باشد.

توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات دقیقتر از هزینه این نوع جراحی ها با مطب دکتر امیرپاشا ابراهیمی تماس بگیرید و برای مشاوره به ایشان مراجعه نمایید.

اطلاعات مطب و نوبت دهی

جراح سینه نی نی سایت

برای اینکه بتوانید با نظر مراجعان قبلی آشنا شوید و از آنها به صورت مستقیم درباره تجربه عمل جراحی سینه سوال کنید، توصیه می کنیم به یکی از تالارهای گفتگوی آنلاین خوب به نام نی نی سایت مراجعه کنید که لینکش را در اینجا برایتان قرار داده ایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا