جراحی بزرگ کردن سینه

همه چیز درباره ماموپلاستی افزایشی یا عمل جراحی بزرگ کردن سینه

عمل جراحی بزرگ کردن سینه 

(Breast Iventation)

امروزه یکی از فاکتورهای زیبایی در بانوان، برجستگی اندام‌هایی مانند سینه و باسن است. سینه های زیبا و جذاب می تواند بر زیبایی اندام تاثیر بسزایی بگذارد. عمل های زیبایی سینه اقدامات هزینه بر و تهاجمی هستند.
در این مقاله روش‌های بزرگ کردن سینه با جراحی یا بدون جراحی را برای شما توضیح خواهیم داد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

جراحی بزرگ کردن سینه

روش های بزرگ کردن سینه

اکنون که تصمیم گرفته‌اید برای بزرگ کردن سینه های خود اقدام کنید، خوب است به خوبی با روش‌های آن و مزایا و معایب آن‌ها آشنا شوید تا بهترین روش بزرگ کردن سینه را برای خود انتخاب کنید.

1- بزرگ کردن سینه بدون جراحی با تزریق چربی به سینه

در این روش چربی‌ سایر نقاط بدن فرد (مخصوصاً‌ ران‌ها) به سینه‌های متقاضی تزریق می‌شود. تزریق چربی هر چه با حجم بیشتری انجام شود مقدار کمتری از آن در بزرگ کردن سینه اثربخش و ماندگار است. دلیل آن هم این است که چربی از بدن گرفته می شود و سلول زنده است و خودش بافتی نیست که تغذیه داشته باشد. در نتیجه باید با رگ های خونی بستری که به آن تزریق میشود تماس داشته باشد تا زنده بماند. بنابراین وقتی حجم بسیار زیادی تزریق می شود این سلولهای حجم بسیار زیاد نزدیک هم قرار می گیرند و هیچ تماسی با بافت بستر ندارند، در واقع خون گیری آنها مختل می شود و بی دردسر ترین اتفاقی که می افتد همه چربی ها به کیست های روغنی تبدیل می شوند و اگر عفونتی به این عارضه اضافه شود آبسه های پستانی اتفاق می افتد که برای درمان آن تخلیه های مکرر نیاز است.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه چه مواقعی باید انجام شود؟

در واقع تزریق چربی به سینه بیشتر برای روتوش کردن سینه است که پزشک حجم کمی را چندین مرتبه تزریق می کند. بیمار باید صبر داشته باشد و هزینه کند تا نتیجه خوبی از تزریق چربی بگیرد، ضمن اینکه تزریق چربی بیشتر برای سینه هایی است که پوست خیلی خوبی دارند و حجم خیلی زیادی برای اضافه کردن نمی خواهند.
اگر سینه ای پوست شل و افتاده ای داشته باشد و کلاژن خود را از دست داده باشد، هر چقدر هم تزریق چربی انجام شود این تزریق باعث سنگینی پستان، آویزان تر شدن و افزایش پتوز سینه می شود.
بنابراین اگر به سینه ای که شل، افتاده و بزرگ است برای سفت تر شدن آن چربی تزریق شود بستگی به پوست پذیرنده دارد و اگر پوست کلاژن خود را از دست داده باشد نتیجه خوبی از تزریق چربی گرفته نمی شود.

چربی به کدام قسمت سینه باید تزریق شود؟

بافت چربی که از خود بدن گرفته می شود نباید در بافت سینه و پرانشیز سینه تزریق شود و حتما باید در بافت زیر جلدی و جلوی عضله و پشت عضله تزریق شود. تزریق چربی به سینه اکثرا بدست افرادی که متخصص نیستند انجام می شود که فقط می خواهند یک افزایش حجم موقت و آنی برای بیمار داشته باشند. اکثر بیماران ناراضی هستند و با اتفاقات ناخوشایندی بعد از تزریق مواجه می شوند. پس مراجعه به بهترین جراح سینه که دانش، مهارت و تجربه ی کافی در این زمینه را دارد در اولویت قرار دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

مزایا و معایب تزریق چربی به سینه

توصیه می‌کنیم از این روش برای بزرگ کردن سینه های خود استفاده نکنید که این کار باعث دفرمه شدن سینه می شود. همچنین بعد از مدتی چربی‌های تزریق شده رسوبات کلسیمی ایجاد می کنند که در سونوگرافی و ماموگرافی با سرطان سینه اشتباه گرفته می شوند. رسوب کلسیم احتمال ابتلاء به سرطان سینه را بسیار بالاتر می‌برد.

تزریق ژل به سینه

2– تزریق ژل به سینه برای افزایش سایز

یکی دیگر از روش‌های بزرگ کردن سینه بدون جراجی، تزریق ژل است. ژل های استاندارد که مورد تائید FDA هستند برای جوان سازی و افزایش حجم صورت استفاده می شوند که با تزریق حجم بسیار کم 1 الی 2 سی سی برای خط اخم، لبخند، چانه و گونه نتیجه ی بسیار خوبی گرفته می شود.
ژل دارای ترکیباتی از هیالورونیک اسید است که اکثرا هم موقت هستند و بعد از مدت ۶ ماه تا ۲ سال خاصیت خود را به طور کامل از دست می‌دهد. به علاوه تزریق ژل به عنوان یک ماده شیمیایی ممکن است باعث ایجاد عفونت در بدن شود و سیستم ایمنی را به طور کامل درگیر کند.
ژل ها باعث افزایش حجم بسیار خوبی می شوند اما برای بزرگ کردن سینه حداقل ژل مورد نیاز که بتوانید کوچک ترین تفاوت را احساس کنید حدود 50 سی سی است. بنابراین ژلی که هزینه هر سی سی آن 2 الی 3 میلیون تومان است امکان ندارد بتوان به سینه تزریق کرد و از نظر سلامتی هم هیچ ژلی هنوز استاندارد و پذیرفته شده داخل پستان نیست.

3- روش های جراحی بزرگ کردن سینه

خانم هايي كه از ابتدا سينه كوچكي داشته اند و يا پس از شيردهي سينه هايشان كوچك تر شده است مي توانند با انجام جراحی بزرگ کردن سینه به اندازه ايده آل خود برسند.

در جراحي بزرگ كردن سینه با استفاده از پروتز با يك برش كوچك زير سينه يا زير بغل و يا دور هاله، بافت پستان آزاد مي شود و پروتز در محل خود جاي مي گيرد. پروتز را مي توان روی عضله (subglandular) و يا زير عضله (submuscle) جایگذاری کرد كه پزشك با مشورت بيمار يكي از اين راه ها را انتخاب مي كند.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز

پروتزها از نظر جنس به سالين (آب نمكي)، سیليكوني، هيدروژل، كوژل (مخلوط) و دكستروز تقسيم بندی مي شوند.
برخی پروتزها پرشده و آماده اند و برخی دیگر را بايد پس از جاگذاري با سالين پر نمود، پوشش خارجي تمام پروتزها سیليكون (Selicone) است. 

ماموپلاستی افزایشی

بسیاری از زنان از کوچکی سینه های خود رنج می برند و این امر سبب کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود. در عمل ماموپلاستی افزایشی که با استفاده از پروتز سینه انجام می شود، سایز سینه های فرد به حالت طبیعی و نرمال افزایش می یابد. این جراحی با استفاده از قرار دادن پروتز یا ایمپلنت های مخصوص زیر بافت سینه انجام می شود تا حجم از دست رفته سینه جبران شود.
ماموپلاستی افزایشی در افرادی که به طور مادرزادی از مشکل کوچکی سینه ها رنج می برند جنبه زیبایی دارد. با این حال، این عمل به منظور بازسازی (Reconstruction) پستان ها پس از درمان
 سرطان پستان نیز انجام می شود که بیشتر جنبه درمانی دارد. پس از درمان سرطان سینه مي توان پروتز را جایگذاری کرد بدون اينكه نگران خطرات بعدي باشيم.

هدف از انجام عمل پروتز سینه داشتن سينه اي با حجم مناسب و زيباست ولي سايز پروتز سینه بايد به گونه اي انتخاب گردد كه زيبايي سينه در طول زمان حتي الامكان طولاني تر حفظ شود. بنابراين تاكيد بر سايز مناسب “ بجاي هر چه بزرگتر “ بسيار بجاست. 

مقاله پیشنهادی: انواع سایز پروتز سینه 

مزایای بزرگ کردن سینه با جراحی (پروتز سینه)

 • لیفت سینه ها و کمک به خوش‌فرم شدن و سفت شدن آن‌ها
 • افزایش شکاف بین سینه و زیبایی آن‌
 • نتیجه عمل بلافاصله دیده می شود.
 • نتیجه این عمل زیبایی تقریبا ماندگار است.
 • درمان مشکلات سینه از جمله نامتقارن و شل بودن سینه ها
 • 100% بیماران راضی هستند.

مقاله پیشنهادی: هر آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید.

هزینه بزرگ کردن سینه

هزینه بزرگ کردن سینه

هر ساله مبلغ خدمات جراحی درصدی افزایش می یابد. همچنین همیشه با افزایش مبلغ ارز مواجه بوده ایم. بنابراین هزینه بزرگ کردن سینه بیشتر از سالهای قبل است. البته نمی ‌توان به طور دقیق مقدار این مبلغ را بیان کرد.
هزینه عمل های زیبایی سینه تنها زمانی مشخص می‌ شود که بیمار معاینه شود. مبلغ نهایی جراحی با توجه به موقعیت مکانی مرکز جراحی و مطب و همینطور مهارت و تجربه جراح متفاوت خواهد بود.

جراحی افزایش حجم سینه با پروتز به دلیل مهارت خارق العاده پزشکان در شهر تهران بیشتر از سایر شهرهای کشور انجام می شود. خرید ایمپلنت در تهران آسان تر و امکانات پزشکی بهتری در اختیار متقاضی قرار می گیرد و به همین دلیل قیمت عمل پروتز سینه در تهران از دیگر شهر ها بیشتر است.
اگر شما هم قصد انجام این جراحی را دارید باید برای اطلاع از قیمت دقیق آن به پزشک مراجعه کنید. برای اطلاع از هزینه بزرگ کردن سینه می‌توانید از طریق لینک زیر با بهترین جراح سینه در تهران، دکتر امیرپاشا ابراهیمی در تماس باشید.

اطلاعات مطب و نوبت دهی

عوارض جراحی بزرگ کردن سینه

عوارض جراحی بزرگ کردن سینه

با وجود پیشرفت علم و به‌ وجود آمدن سبک‌های جراحی پیشرفته، روش‌های جراحی بزرگ کردن سینه هیچ گونه عوارضی ندارند و در صورت مراجعه به پزشک بی تجربه ممکن است برخی از عوارض جراحی سینه از قبیل موارد زیر ایجاد شود:

 • ایجاد عفونت در سینه ها
 • درد زیاد و دوره نقاهت طولانی
 • احساس تورم و درد در روش‌های کاشت پروتز
 • به‌جا ماندن آثار بخیه و زخم اطراف سینه‌ها

بنابراین در دو حالت برای بزرگ کردن سینه، روش کاشت پروتز یا روش تزریق چربی، عوارض جراحی سینه در صورت مراجعه به پزشک بی تجربه بسیار زیاد است.

چنانچه سینه‌های بزرگی دارید و می‌خواهید در فرم آن‌ها تغییری ایجاد کنید، توصیه می‌کنیم مقاله کوچک کردن سینه را در سایت ما مطالعه کنید.

طرز خوابیدن بعد از جراحی بزرگ کردن سینه

بدن شما بسیاری از اقدامات درمانی خود را در هنگام خواب انجام می دهد. بنابراین مهم است که خواب خوب شب را در اولویت قرار دهید. پس از عمل ماموپلاستی، به احتمال زیاد دچار استرس، خستگی و درد خواهید شد، که طبیعی است. برای اطمینان از راحت‌ تر به خواب رفتن، از مصرف نوشیدنی‌ ها و غذاهای کافئین‌ دار مانند قهوه، چای و نوشابه‌ های گازدار در شب قبل از خواب اجتناب کنید
خوابیدن به پشت و روی کمر، بهترین نوع خوابیدن بعد از عمل ماموپلاستی محسوب می شود. در هنگام خواب بهتر است با قرار دادن بالش زیر سر و کتف، سینه ها را کمی بالاتر از بدن نگه داشت. زیرا تورم را کاهش می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد. قرار دادن سر کمی بالاتر از بدن هنگام خواب به طور همزمان چند هدف را دنبال می کند.

اولاً، داشتن دو یا سه بالش که گردن شما را نگه می‌دارد، غلت زدن به پهلو یا شکم را در طول شب، حتی ناخودآگاه، دشوارتر می‌کند.
ثانیاً، در این وضعیت بلندتر ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشد. 

اگر به شکم می‌خوابید یا به پهلو می‌خوابید، بهتر است یک هفته یا بیشتر قبل از جراحی بزرگ کردن سینه «تمرین» خوابیدن به پشت را شروع کنید. به این ترتیب، در حالی که ناراحت هستید و احتمالاً درد دارید، با موقعیت جدید مشکلی نخواهید داشت.

نکات مهم در انتخاب بهترین جراح سینه 

 • داشتن مهارت و تخصص کافی در انجام جراحی زیبایی
 • صحبت با بیمارانی که قبلا نزد پزشک مورد نظر جراحی زیبایی انجام داده ‎اند و اطلاع از میزان رضایت آن‌ها
 • مطالعه مقالات مرتبط موجود در سایت‌های معتبر و اطلاع از نظرات سایر افراد در ارتباط با میزان مهارت و تجربه‌ی پزشک

معرفی بهترین متخصص جراح پستان در تهران

دکتر امیرپاشا ابراهیمی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان (زیبایی-درمانی)، یکی از بهترین و فعال‌ترین جراحان حال حاضر شهر تهران هستند که دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانشگاه تهران گذرانده‌اند.
دکتر امیرپاشا ابراهیمی به عنوان نفر اول امتحان فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان، به مدت ۱۸ ماه بروزترین تکنیکهای فوق تخصصی جراحی پستان (درمانی و زیبایی) را از اساتید بنام این رشته فراگرفته اند و با چاپ مقاله همزمان با پایان دوره خود، مفتخر به دریافت مدرک
 فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان از دانشگاه تهران شده اند و مقطع فوق تخصص جراحی و زیبایی خود را در بیمارستان دانشگاه تهران (که نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور است) طی کرده‌اند.

دکتر امیرپاشا ابراهیمی

نتیجه گیری

همان طور که گفتیم، بزرگ کردن سینه دو راه بیشتر ندارد و هیچ راه سومی برای بزرگ کردن سینه وجود ندارد:

 1. تزریق چربی
 2. پروتز

تزریق چربی همان طور که در مقاله اشاره شد معایب آن بسیار بیشتر از مزایای آن است که پیشنهاد نمی شود.
پروتز که اصلی ترین راه بزرگ کردن سینه است، با وارد کردن یک جسم خارجی به سینه انجام می شود. این روش کاملاً طبیعی برای تغییر سایز سینه است که درصورت انجام آن تحت نظر پزشک متخصص، نتایج بسیار خوبی را برای شما به دنبال خواهد داشت.
بزرگ کردن سینه با پروتز (ماموپلاستی افزایشی) علاوه بر هزینه خریداری پروتز، هزینه جراحی را نیز شامل می شود. برای دریافت وقت مشاوره یا نوبت معاینه حضوری از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

امیدواریم که مشاوره های خوبی قبل از هر اقدام زییایی بگیرید، صبر داشته باشید تا بهترین نتیجه را از عمل زیبایی بگیرید.

محقق و مترجم: عزیزه جوهری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا